banner851

banner614

VALİ SORUMLULARDAN BRİFİNG ALDI!

Bir hafta önce Mustafa Kemal Ortaokulunun 15 öğrencisinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi kantininde yedikleri yiyeceğin ardından hastaneye kaldırılması olayı sonrası Düzce Valisi Zülkif Dağlı gıda ve okul denetimleri hakkında sorumlulardan brifing aldı.

banner619
Yerel Haber 28.03.2017, 12:22 29.03.2017, 14:22
2699

Düzce Valisi Zülkif Dağlı Mustafa Kemal Ortaokulunun 15 öğrencisinin bir hafta önce gıda zehirlenmesi yaşayarak hastanelik olmasının ardından aynı olayın bir kez daha yaşanmaması için işi sıkı tutuyor.

Dağlı bu kapsamda bugün sabah saatlerinde valilik makam toplantı salonunda önemli bir toplantı yaptı. Geçen hafta okullarındaki gösteri sırasında bayılan ve halsizlik ile mide bulantısı şikayetleriyle hastaneye başvuran öğrencilerin korkutan rahatsızlığının ardından başlatılan soruşturma devam ederken Dağlı da konunun muhataplarıyla bir araya geldi.

Gıda ve okul denetimleri hakkında sorumlulardan bilgi alan Dağlı’nın düzenlediği toplantıda Düzce İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit hazır bulundu.

Dağlı’nın yaşanan olayın bir kez daha tekrarlanmaması için dikkatli olması gerektiği konusunda uyarılar yaptığı tahmin edilirken sorumluların denetimleri sıklaştırması talimatı verdiği düşünülüyor.

Yorumlar (5)
okul kantinleri ticaretha 4 yıl önce
Sağlıksız ne kadar ürün varsa satılıyor.Her çocuğun maddi durumu var mı diye düşünülmüyor. Ne eti olduğu belli olmayan hamburger ,döner, yasak olmasına rağmen cips satılıyor.
Aa 4 yıl önce
İhale nasıl birine verildi? Denetim yapılıyor mu? Zehirlenince, kamyon devrilince konu masaya yatırılıyor... Sonra ben yazdım mı yazdı oluyorum!
eski veli 4 yıl önce
Daha önceleri benim çocuklarım da o okulun kantininde yemek yediği için zehirlendiler
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
ÖNCELİKLE NETLEŞTİRİLMESİ GEREKEN; ÇOCUKLARIN ZEHİRLENDİKLERİ TOSTU OKUL KANTİNİNDEN Mİ, KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNÜN HERHANGİ BİR YERİNDEN Mİ YOKSA YAN TARAFTAKİ BÜFEDEN Mİ ALDIKLARIDIR...
OKUL KANTİNİ OLAMAZ.
Aa 4 yıl önce
Sene 1995.. Okulun adı Atatürk Orta Okulu o dönem. Okulun ilk günü simit yedim ve gıda zehirlenmesi teşhisi koyuldu hastanede. O dönemlerde böyle ortalık ayaklanamıyordu, ya da köylünün sahibi yoktu. Hala yok! Eşekten düşen bilir...