banner851

banner955

VALİLİKTEN ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Düzce Valiliği, özellikle esnaf ve işadamlarını kendisini düzce Valisi olarak tanıtıp yardım kampanyası adı altında para isteyen dolandırıcılara karşı uyardı. Dolandırıcılık suçuna karışan şahısların ise yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Yerel Haber 13.02.2018, 11:49 13.02.2018, 17:17
3629

Düzce Valiliği yaptığı yazılı basın açıklaması ile esnaf ve işadamlarının telefonla aranarak kendisini Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve yardımcılarının adını kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışanlara karşı uyardı.

Dikkat! Yardım adı altında para isteniyor
Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Son günlerde ilimizde ki esnaf ve işadamları telefon ile aranarak, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp ‘İlimizde ki hasta, engelli, yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz, tekerlekli sandalye kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz’ şeklinde Sayın Valimiz ve Vali Yardımcılarımızın adını kullanarak yardım adı altında para istendiği bilgileri Valiliğimize ulaşmaktadır.

Yakalanması için çalışmalar başladı
Düzce Valiliği, Valimiz Sayın Zülkif Dağlı ve Vali Yardımcılarımızın adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. 

Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için konunun kamuoyuna duyurulması ihtiyacı hâsıl olmuştur.”

Son olarak bu kişi ve kişilere itibar edilmemesi hususuna dikkat çeken valilik, bu kişilerin kolluk güçlerine bildirilmesini istedi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (3)
m 5 yıl önce
Herkes yolunda, aptal olmayın kimseye para kaptırmayın.
İnsanlara güven bitti
Vatandaş 5 yıl önce
En büyük sorun düzce sokaklarında cirit adan dilenciler hepsinin eli ayağı fiziği yerinde bunlara bir çare sayın valin belediye bu işi beçeremiyor çare sizsiniz sokaklarda dolaşamaz olduk saygılar
Vatandaş 5 yıl önce
Belediye tabiki beceremez zabıta akşam olsun saat dolsun yan gelip oturuyorlar sağ sol cay ocaklarında onları denetlemeden aciz olmuş belediye
22
kapalı