banner851

banner614

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ!

banner619

Düzce Belediyesi’nde su faturasını ödeyen vatandaş, son ödeme tarihi geçmemesi ve geçmiş fatura borcu bulunmamasına rağmen veznede kendisinden 1 TL gecikme zammı tahsil edilmesine tepki gösterdi.

banner846
Yerel Haber 13.10.2017, 15:39 14.10.2017, 14:48
2772
banner844

Düzce Belediyesi’nin vezne bölümüne su faturasını ödemek için giden vatandaşlar, fatura ödeme tarihleri ve geçmiş fatura borcu bulunmamasına rağmen kendilerinden alınan 1 TL’lik gecikme zammına gösterdi.

Faturasını gününde ödemesine karşın kendisinden 1 TL gecikme zammı tahsil edilmesine öfkelenen bir vatandaş durumu Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na bildirdi.

13 Ekim Perşembe gününü gösteren son ödeme tarihli su faturasını ödemek için Düzce Belediyesi’nde vezneye giden vatandaş, görevlinin kendisine ‘su faturasının sistemdeki son ödeme tarihi 10 Ekim Salı günü olarak görülüyor. Bu yüzden 3 günlük gecikme zammını talep ediyoruz. İtiraz için başka bir görevli arkadaşımla görüşebilirsiniz.’ ifadelerini kullandığını dile getirdi.

Sistemdeki son ödeme tarihi ile kendisine tebliğ edilen faturadaki son ödeme tarihleri arasındaki farkın kendi hatası olmadığını belirten vatandaş, faturadan gecikme zammı alınmasına “Gününde su faturası ödemeye gidiyorsun senden 1 TL gecikme bedeli tahsil ediyorlar. Düzce Belediyesinin kaç adet abonesi var? Bu 1 TL ile neyin açığı kapatılacak. Çıkarın artık elinizi cebimizden. Her faturada yüzde 100’lük bir katsayıyla soyuluyoruz. Fazladan ödettiğiniz her kuruş için ben hakkımı helal etmiyorum...” sözleriyle tepki gösterdi.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (19)
liseli 4 yıl önce
yok ya gelemem böyle şeylere vergi yüksek et pahalı bide soygun var ben ne kazanıcam neyle geçinicem abi giiiddddiyorum ben yurt dışına çekemem
kasabalı 4 yıl önce
o da bir şey mi yeni otogarda tuvaletler 1.5 tl
Katlıyorlar durmadan 4 yıl önce
3 ay önce 20 mküp suya 62 tl vermiştim. Bu ay 85 tl aldılar. 23 tl zammı olur kardeşim? %37 zam ne demek???
toprak 4 yıl önce
Fatura okumayımı bilmiyorsunuz.16 tl lik su kullanmış 32,32 tl fatura gelmiş siz 1 tl gecikme zammı almış diyorsunuz. zaten % 100 soyuluyoruz uyan ey düzce.
ARSIZ BELEDİYE 4 yıl önce
SU İHTİYAÇTIR HİÇ KİMSR ÖDEMESİN FATURAYI BAK NASIL DÜZELİYOR YETKİ MİLLETTE BUNU NİYE ANLAMIYOR BU MİLLET
Abbas 4 yıl önce
BiRDE iKi AYDA BiR GELiYORLAR, EK ÖDEMELER DAHADA KATLIYOR
Ozkan1299 4 yıl önce
Durmak yok soymaya devam hayaldi gerçek oldu.ama sen yine seçim günü koş vatandaş kuzu gibi oy vermeye...
Dursun 4 yıl önce
Internet üzerinden ödüyorum bakıyorum borç gözükmüyor bir fatura geliyor o biçim düzce bld.sine zerre kadar güvenmiyorum borçunuzu kontrol edin makbuzları saklayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın