banner851

banner614

YIKILIYOR!

Asar Deresi ıslah çalışmaları kapsamında Şaguç köprüsü de trafiğe kapatılıyor. Yarından itibaren köprünün yapım çalışmaları başlayacak. Köprünün geceli günlü çalışılarak ramazan ayına bırakılmadan trafiğe açılması hedefleniyor.

banner619
Yerel Haber 28.04.2014, 15:37
205
YIKILIYOR!

Devlet Su İşleri tarafından Asar Deresi ıslah çalışmaları kapsamında değiştirilecek olan 8 köprüden eski garajlar ve Küçüksu mevkiinde bulunan köprüler yıkılarak yerlerine yenileri yapıldı. Trafiğe açılan köprülerin ardından şimdi sıra Şaguç köprüsüne geldi. Köprüde bugünden itibaren trafiğe kapatılma çalışmaları başladı. Şaguç köprüsünün altından geçen fiber kabloların kaldırılma çalışması yapıldı. yarından itibaren de DSİ yapım çalışmalarına start verecek. Geçtiğimiz yıl iki köprünün aynı zamanda yıkılması, özellikle trafiği olumsuz etkilemişti. Yarın yapımına başlanacak köprü inşaatı için müteahhitte verilen süre 2 buçuk ay. Ancak geceli günlü çalışma yapılarak 1 buçuk ay gibi kısa sürede bitirilmesi istenilen köprülerin ramazan ayına uzamaması hedefleniyor…

 

 


Köprü inşaatı içinde trafik güzergahları belirlendi. Rıhtım Caddesi’nde trafik yine aynı güzergahta tek şerit olarak verilmeye devam edecek. Köprünün karşı tarafında ise küçüksu istikameti trafiğe kapanacak, akış Saatçigil caddesi yönüne verilecek.

 

 


Geçtiğimiz yıl yaz aylarında iki köprünün birden yıkılmış olması özellikle Rıhtım Caddesinde trafiği kilitlemişti. İnşaatların ramazan ayına da sarkması, araç sürücülerin tepkisine yol açmıştı. Köprülerin uzun süre hizmete girmemesi de çevrede bulunan esnafın işlerini olumsuz etkilemişti.

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)