banner851

banner614

YİNE ADINDAN SÖZ ETTİRMEYİ BAŞARDI

Düzce'de kış turizmine yönelik tesisleşme adına tek çivi çakılmazken, komşu iller dev organizasyonlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Bolu, 24-25 Şubat tarihleri arasında Türkiye’de bir ilke imza atarak 40 yıldır yapılmayan ‘Kış Rallisi’ne ev sahipliği yapacak.

banner619
Yerel Haber 26.01.2018, 11:15 27.01.2018, 13:01
3403

Düzce'nin kaderi iç çekip beklemek oldu
Kardüz Yaylası başta olmak üzere kış sporları için biçilmiş kaftan konumunda bir çok doğal zenginliğe sahip olan Düzce'nin kapısını yıllardır yatırımcı çalmıyor. Geçmişte yol ve elektrik olmadan girişimcilere "Gelin buraya yatırım yapın" diyen idareciler, büyük bir hata yaptılarını yıllar sonra anlasa da Düzce için zaman aleyhte işledi. Çevre iller kayak turizminde alıp başını yürüdü, Düzce yerinde saydı. Her kış ağırladıkları binlerce turistle ekonomisini kalkındıran Bolu, Sakarya ve İzmit'in aksine Düzce'nin kaderi iç çekip beklemek oldu. Artık şehrin turizmde hak ettiği noktaya gelmesi gerektiğinde hemfikir olan yetkililer, katıldıkları organizasyonlarda sektörü Düzce'ye çekmeye çalışadursun, yanı başmızdaki Bolu yine büyük bir organizasyona imza atıyor.

‘Kış Rallisi’ düzenlenecek   
Bolu’da, 24-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından ‘Kış Rallisi’ düzenlenecek. Uzun yıllar sonra ilk kez Bolu’da düzenlenecek Kış Rallisi, Bolu Belediyesi, Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü’nün (BOLOFF) katkılarıyla, Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından organize edilecek. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı’nın ortak girişimleri ile hayata geçecek dev organizasyon, 24 Şubat Cumartesi günü teknik kontrol ve sembolik start ile başlayacak.Türkiye’nin dört bir yanından gelen tecrübeli yarışmacılar, 25 Şubat Pazar günü Seben Gölü çevresi ve Kızık yaylası arasında oluşturulan zorlu parkurda birincilik mücadelesi verecek.

"Bolu'nun turizm, spor, sağlık ve spor şehri olması için çalışıyoruz"
Kış rallisine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, organizasyonla ilgili çalışmaların devam ettiğini bildirerek, “Bolu'nun turizm, spor, sağlık ve spor şehri olması için çalışıyoruz ve sporun her branşının merkezi Bolu olsun istiyoruz. Kış Rallisi için de coğrafi yapısı ve jeopolitik konumu gereği en uygun şehir, Bolu’dur. Organizasyonun kusursuz bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli hazırlıklar devam ediyor.” diye konuştu.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (17)
T. 4 yıl önce
Bizimkiler mangal sever.
düzce hala tek 4 yıl önce
otobana bağlantısı olmayan ve inatla olmamaya devam eden tek ilimiz var o da düzce
hakkını yemeyelim bizimde başarılarımız var böyle...
bakacaklı 4 yıl önce
bolu yapar düzce bakar.
Duzceli 4 yıl önce
Bi duzceliye bak bir boluluya bizim sokaklar uyusturucu almis basini herkesin belinde silah kavga dovus bizde ne yatirimi ne gelismesi haketmiyoruz biz
Aaaa 4 yıl önce
Oyle demeyin akp il baskanligi alinir.sizi vatan haini ilan eder
Eskilerden 4 yıl önce
Biz zamanında osb de ilk drag yarışlarını yaptık 2011 de! O zaman bütün makamlardan izin almak için göbeğimiz çatlıyodu. Ne yer gösteren oldu nede yardımcı olan. Bizi bu işten 2011 de soğuttunuz. Şimdi bolu yapar düzce bakar... Düzce Offroad var Allahtan da onlar az buz işi götürüyo.. Kısacası bizim düzceden hiçbir cacık olmaz... Gidicez izlicez..
Serdar gürler 4 yıl önce
Bolu her zaman düzceden bir değil bin adım önde oldu herşeyiyle ilk önce boluda muhalefet var sosyal bir yaşam tarzı var şehire ve insana saygı var bizdede nasıl olsa
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Boluluyum bolulu diye boşa dememişler yakışır adam olanlara
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın