banner851

banner614

YİNE SUSUZ KALDI

banner619

Akçakoca'da ana boruda meydana gelen patlama sonucu ilçeye su verilemiyor. İki gün içerisindeki 2. kez yaşanan patlamanın nedeni araştırılıyor. Henüz 1 yıllık olan boruların su debisine göre döşenmediği tahmin ediliyor.

banner846
Yerel Haber 30.06.2014, 13:29
185
YİNE SUSUZ KALDI
banner844

Her yaz susuzluğun hakim olduğu Akçakoca, yaz günü yine susuz kaldı. Ancak bu kez susuzluk suyun azlığından değil, boru patlamasından! 2 günde 2. kez ana boruda patlak meydana geldi. İlçeyi susuz bırakan arıza üzerine belediye fen işleri su arıza ekipleri Arabacı Köyü bölgesinde bulunan içme suyu isale hattında çalışmalara başlarken, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici çalışmaları yerinde inceledi. Saat 22.00 sularında meydana gelen patlama nedeniyle sabaha kadar çalışma yapan ekipler, sahuru da iş başındayken yaptı.

 

 

İşçilerin sahur sofrasına konuk olan Başkan Yemenici, Yeni Sahil Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Arabacı Köyü içme suyu isale hattında iki gün içinde 15-20 metre aralıklarda ikinci kez boru patlaması meydana geldiğini belirterek, “Saat 22.00 sularında Arabacı Köyü'nde bir yıl önce müteahhit firmanın döşediği ve henüz kesin kabulünün yapılmadığı hatta 2. kez su borusu patlaması yaşandı. Ekiplerimiz şu an arızayı gidermeye çalışıyor. Ancak bu su borusunun 2. kez patlamasını araştırıyoruz. Bu boruların su debisine yönelik döşenmediği kanısındayız ve ayrıca henüz bu hattı da kesin devir almadık. Bu konuda araştırma yapıyoruz. Bu nedenle su kesintisi yaşanmasından dolayı vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Çalışmalar hızla sürüyor.” diye konuştu.

 

 

Haber;C.Üstüner

Yorumlar (0)
24°
kapalı