banner851

banner614

ZAMANSIZ ATMAK YOK

Düzce Belediyesi şehir merkezinde zamansız çöp atanlara cezai işlem uygulayacak.çöp toplama saatlerinde güncellemeye giden Düzce belediyesi, araç geçiş saatinden sonra çöp çıkaranlara ceza uygulayacak.

banner619
Yerel Haber 14.05.2014, 11:52
246
ZAMANSIZ ATMAK YOK

Düzce Belediyesi, çöp araçlarının geçiş saatleri dışında bırakılan çöplerin çevrede yaptığı olumsuz görüntüler önüne geçmek için harekete geçti. Düzce Belediyesi şehir merkezinde zamansız çöp atanlara cezai işlem uygulayacak. Düzce Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü, katı atıkların düzenli bir şekilde toplanabilmesi amacıyla şehir merkezi çöp toplama saatlerini güncelledi.


Yeni uygulamaya göre İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi, Eski Akçakoca Caddesi, Spor Sokak, Kızılay Meydanı, Mimar Sinan Caddesi, Hükümet Sokak ve Necip Güney Sokak’tan gece ve gündüz olmak üzere çöp toplama araçlarının geçiş saatleri belirlendi.


Yapılan güncellemeyle belirlenen saatler dışında ve araç geçiş saatinden sonra çöp çıkaranlar hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu 41. Maddesi uyarınca cezai işlem uygulanacağı bildirildi. Belediyenin gösterdiği alanlar dışına evsel atık bırakanlar 31 TL, lokanta ve restoran atıklarına ise 959-963 TL arasında değişen cezai işlemlerin uygulanacağı öğrenildi.

 

 

                              GÜNDÜZ
Yorumlar (0)