Öncü TV’nin ‘Güne Merhaba’ programında konuşan bağımsız Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, ilçede alkol satışı yapan birçok büfe ile eğlence mekanının ruhsatını iptal ettiğini belirterek, “Benden önce verilen bütün ruhsatlar hukuksuz verilmiş.” diyerek bir önceki AK Partili Belediye Başkanı Erol Bayraktar’ın kulaklarını çınlattı. Kadın Voleybol Milli Takımı hakkında yaptığı paylaşım sonrası MHP’den ihraç edilmesinin kendisine hiçbir şey kaybettirmediğini ancak MHP’ye çok şey kaybettirdiğini vurgulayan Şahin, önümüzdeki yerel seçimlerde ‘Bize katıl’ taleplerini değerlendirmeye alacağını söyledi. Parti ismi zikretmeyen Şahin’in AK, Saadet ve Yeni Refah partilerine sıcak baktığı gözlemlendi.

‘MHP’den ihraç edilmem bana bir şey kaybettirmedi’

Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu ‘Güne Merhaba’ programına konuk olan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, MHP’den ihraç edilmesinin hizmet anlamında kendisine bir şey kaybettirmediğini söyledi. Parti gözetmeksizin ilçe halkının yardımına koştuğunu dile getiren Şahin “Biliyorsunuz ben 2019 seçimlerinde MHP' den belediye başkan adayı oldum ve seçildim. Bundan dolayı da halkımıza teşekkür ediyorum. MHP’den aslında devam edecektik, seçildiğim bir parti yarı yolda bırakmam. Siyasette böyle şeyler olabiliyor. Biz tabii MHP'den ayrılıktan sonra da birçok partiden teklif aldık. Ben inancım gereği bir paylaşım yaptım, tamamen bir görüş ortaya konmuştur. Ama onu MHP farklı algıladı ve ihraca kadar gittiler.  Bu bana bir şey kaybettirmedi. Şu an da tamamen bağımsız bizden yardım isteyen vatandaşlarımıza parti ayrımı yapmadan yardım ediyoruz.” dedi.

“Alkol satışı yapan işyerlerinin ruhsatını iptal ettim”

İlçede hukuka uygun olarak alkol satışı yapan birçok işyerinin ruhsatını iptal ettiğini belirten Şahin, “Ben şimdi kanun çerçevesinde alkol satan yerleri kapatıyorum, mühürlediğim yerler oldu. Kaynaşlı' da   benden önce verilen bütün ruhsatlar hukuksuz verilmiş. Ruhsat vermenin bir kriterleri var bakıyorum, ruhsat kriterlerine uyuyor mu, uymuyor mu? Uymuyorsa vermiyorum. Yanlış anlaşılmasın, bizim kumar oynayan, alkol içen şahıslara bir düşmanlığınız yok. Şu anda benim belediyemde açık olan da var, tesettürlü olan da var, kimseye bir ön yargımız yok. Bizim tek hedefimiz insanlara güzeli ve iyiyi anlatmak.” şeklinde konuştu.

“İlçenin su altyapısını değiştiriyoruz”

 İlçede su altyapısını komple değiştirdiklerini anlatan Şahin, “Yapacağımız şey; Kaynaşlı'nın kapsamlı bir projesi 175 kilometre şebeke hattı, komple değişiyor şu anda. Yüzde 40 - 45 hatlardan kaynaklı kayıp kaçaklar, ve ilave olarak bin 500, iki bin tona yakın ilave depolar yapılacak, buna benzer bazı çalışmalar yapılacak. Bunu yaptığımız zaman Kaynaşlı 70 sene, 100 sene hiçbir sıkıntı olmayacak, Tabii ki tedbir de alıyoruz.” diye konuştu.

“Kaynaşlı Belediyespor’un kasasında para var”

İlçede spora büyük önem verdiklerinin altını çizen Şahin, “Biz Kaynaşlı Belediyespor’a her zaman destek veriyoruz. 2019 yılında 75 bin lira, 2020'de 68 bin lira, 2021'de 86 bin lira, 2022'de 117 bin lira, 2023'te 175 bin lira olmak üzere toplam 5 yılda Kaynaşlı Belediyesi’nin kasasından kulübün kasasına aktarılan para, 521 bin liradır. Sağ olsunlar gittiğimiz yerdeki iş arkadaşlarımız bize yardımcı oluyorlar, katkı sağlıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Kapalı pazaryeri inşaatına başlayacağız”

Kaynaşlı’da hayata geçirme sözü verdiği ancak hala kente kazandırılamayan Kapalı Pazaryeri Projesi’ne de değinen Şahin, “Kapalı pazaryeri benim projelerim arasında var. Pazaryerinin 2 yıl önce de kamulaştırmasını yaptık. Kaynaşlı’mızın Karaçalı Mahallesi'nde yeri belli, buraya pazaryeri yapılacak. Şu anda pazaryerinin kamulaştırma ile alakalı parası da hazır bekliyor. Kaynaşlı‘da 3. etap TOKİ çalışması var. Üniversiteye tahsis edilmiş 15 dönümlük hazine arazisi var, rektörümüz ile de görüşüyoruz. Vekillerimiz ile bunu da paylaşacağız.” açıklamalarında bulundu.

Önümüzdeki yerel seçimlere de değinen Şahin, sağ görüşlü bir partiden aday gösterilmeye hazır olduğunun mesajını verdi.

HABER: Savaş ARI