Whatsapp Image 2023 12 29 At 15.51.24 (1)

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Sanat ve El Sanatları Grubu’ndaki birçok kadın girişimci, bu ay da Millet Bahçesi’ne renk kattı. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) organizasyonuyla açılan stantlarla kadınlar el emeği göz nuru ürünlerini vatandaşlarla buluşturdu. Öncü Haber ekibi alanda satış yapan kadınlara mikrofon uzattı. Düzce’nin yetenekli kadınları kendilerine sunulan imkana teşekkür ederken tüm vatandaşları cumartesi akşamına kadar birbirinden güzel ürünlerle buluşmak için alana davet etti.

Whatsapp Image 2023 12 29 At 15.51.24

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kadın emeğinin görünür kılınmasına ilişkin girişimleriyle Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Sanat ve El Sanatları Grubu tarafından hayata geçirilen geleneksel ‘Sanat Sokağı’ bu ay da Millet Bahçesi’nde kuruldu.

Whatsapp Image 2023 12 29 At 15.51.25

“GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK” “GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK”

Tamamı özel üretim

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) organizasyonuyla açılan stantlarda kapsamında Düzceli kadınların hazırladığı el emeği göz nuru eserler beğeniye sunuldu. Tamamı özel üretim olan iğne işlerinden duvar süslerine, mutfak gereçlerinden takılara kadar geniş bir yelpazede ürünler tezgahlardaki yerini aldı.

Öncü Haber ekibi yetenekli kadınlara mikrofon uzattı

Öncü Haber Ekibi de Düzceliler’in ilgiyle gezdiği stantları yerinde inceleyerek Düzce’nin hem hamarat hem esnaf kadınlarına mikrofon uzattı. Ekonomiye katkı sunacak bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür eden kadınlar, Düzceliler’e de kadın emeğine destek vermeleri çağrısında bulundu.

Münevver Tunçel

Alanda satış yapan Münevver Tunçel, “Düzce Belediyesi Kent Kadın Konseyi böyle bir imkan sundu bize, her ay 2 gün yapıyorduk, 3 güne çıktı şu anda. Bu da yılbaşı dolayısıyla yapılan bir stant. İnsan çok ama satışlarımız çok düşük.” diye konuştu.

Mehtap Yilmaz

Ekran Alıntısı-68

“Bakan çok, alan yok”

El emeği ürünlerini sergileyen Mehtap Yılmaz ise, “Takı yapıyoruz, el işlerimiz var. Müşteriler yoğun ama alıcı yok.” sözleriyle tüm vatandaşları alana davet etti. Bir başka esnaf ise, “Burada gördükleriniz el yapımı takılar. Müşteri yoğunluğumuz güzel sayılır şu ana kadar iyi gidiyor. Herkesi bekliyoruz.” diyerek kadın emeğinin değerine vurgu yaptı.

Cumartesi akşamına kadar açık olacak

‘Sanat Sokağı’ 30 Aralık 2023 Cumartesi akşamına kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak.