Karaca Mahallesi 1342. Sokakta yaşayan Pekdemir, 23 Ağustos’ta evinin yanında bulunan metruk binadaki yangının sıçraması nedeniyle bina çatısında hasar meydana geldiğini ifade ederek yetkililerden yardım istedi.

Eşi vefat ettiği için 5 bin lira dul maaşıyla geçindiğini ifade eden Pekdemir, çatıyı onaracak imkanının olmadığının altını çizerek Öncü Haber aracılığıyla sesini yetkililere duyurmak istiyor.

23 Ağustos’tan bu yana çatısı olmayan çaresiz kadın, sağanak yağışların artmasıyla beraber yağmur sularının evinin içine dolmasından şikayetçi.

“ÇİFTÇİLERİN SİSTEME DAHİL OLMASI SON DERECE ÖNEMLİDİR” “ÇİFTÇİLERİN SİSTEME DAHİL OLMASI SON DERECE ÖNEMLİDİR”

Eşyalarının kullanılamaz hale geldiği gözlemlenen Pekdemir, konuyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Yardımlaşma kurumundan kendisine 5 bin liralık tek seferlik bir destek sağlandığını, fakat çatısında meydana gelen masrafın çok daha fazla olduğunu söyledi.

5 bin liralık maaşla evini bile geçindiremeyen kadının, 2 gündür yağan şiddetli yağmurlar nedeniyle evindeki eşyaların kullanılamaz hale geldiğini aktardı.

Öncü Haber mikrofonuna konuşan Nihal Pekdemir, şunları söyledi:

“Ben karaca mahallesinde oturuyorum.

23 Ağustos’ta komşunun prefabriğinde çocukların sigara içmesinden dolayı yangın çıkıyor. Oradan bizim çatıya sıçrıyor. İtfaiyenin de çok ihmali var, bu konuda. Söndürme çalışmasını yaparken bu tarafa doğru geliyor ateş ve tutuşuyor.

Valiliğe başvurdum, sosyal yardımlaşmadan 5 bin TL para verdiler, alay ederi gibi. Valiliğe 4 kere gittim hiçbir şekilde bana yardımları olmadı. AFAD’a keza oda aynı şekilde.

Ben ne yapacağım?  5 bin 600 TL ile geçinen dul bir kadınım. Bu ev, eşim öldükten sonra bana ailem tarafından verilen ev. Bir an önce bana bir yardım edilmesini istiyorum. Bu böyle giderse kışın ne yapacağım ben?”

HABER – AHMET ÇELİK

KAMERAMAN - EMİRHANN TÖNGEL