Düzce Valisi Selçuk Aslan, 23 Kasım depreminde hasar aldığı gerekçesiyle yıkılan Düverdüzü Köyü’ndeki Yeni Caminin temel atma törenine katıldı. Törenin ardından Öncü Haber’e konuşan Vali Aslan: “Camiler, müminlerin mabedidir. Devlet olarak bu camileri yaptıracak gücümüz var destek de oluyoruz ama geleneklerimizde var olan, ‘hayırda yarışmak’ hakikatini yaşatmak adına vatandaşlarla omuz omuza vererek bu camilerimizi tekrar inşa edeceğiz.” Dedi. Yıkılan okullar hakkında da konuşan Vali Aslan: “yıkılan okullarımızın yerine daha modern daha dayanıklı binalar inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 23 Kasım 2022’de meydana gelen 5,9’luk depremde hasar aldığı gerekçesiyle yıkımına karar verilen 25 Camiden biri olan Düverdüzü Köyü’nde yeni yapılacak Caminin temel atma törenine katıldı.

Törenin ardından köylülerle bir süre sohbet eden Vali Aslan, sorun ve sıkıntılıları yerinde dinledikten sonra Öncü Haber mikrofonuna açıklamalarda bulundu.

Camiler, müminlerin mabedidir diyen Vali Aslan, şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlar, bugün 23 Kasım 2022 tarihinde, hasar gören 25 camimizden 17. sinin temelini attık. Hakikaten çok büyük mutluluk ve kıvanç duyuyoruz; iki tanesinde nasip olursa iki hafta içinde temelini atmış olacağız. Göreve başladığımızda bir kararsızlık vardı, bu camiler nasıl yapılacak, kim yapacak konusunda. İlk muhtarlar toplantısında muhtarlar, bu konuyu dile getirdiklerinde kendilerine şunu ifade ettim: "Deprem sonrası devlet, tüm imkânlarıyla tüm kurumlarıyla Düzce'nin yanında yer aldı. Burada nasıl olacağı noktası belki konuşulmuş olabilir, ama 6 Şubat gibi asrın felaketi diye adlandırdığımız bir durum karşımızda henüz yoktu. Düzce olarak enerjimiz, kapasitemiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin en genç vilayeti olarak bunu elverişli bir şekilde biz yaparız dedik, sağ olsun muhtarlarımız da bize inandı. Ben burada İl Müdürümüze, Özel İdare Genel Sekreterimize, Çevre Şehircilik Genel Müdürlüğümüze teşekkür etmek istiyorum. Yılsonunda 24 camimiz tamamen ilimizin kendi imkân, kapasite ve hayır duyguları ile Düzce'ye hizmet vermeye başlayacak diyoruz, Allah bizi hayırda yarışanlardan eylesin.”Aaa-3

Okullar konusuna da değinen Vali Aslan: “23 Kasım Depremi’nde bazı okullarımızda hasar durumu oldu. Fiziki şartların öğrencilerimiz açısından eğitim öğretime hazırlanmasını yakından takip ediyoruz. Okullarımızda devam eden eğitim öğretim içeriğinin daha nitelikli kılınması noktasında gölgemizi sürekli eğitim öğretim sektörü üzerinde tutmaya çalışıyoruz. Olayın kahramanı olan öğretmenlerimize minnet ve şükran duyuyorum. Okul yönetimlerine dirayetli duruşları ve velilerimizle iş birliği içerisinde olmaları saygı değer bunu da takdirle karşıladığımı ifade ediyorum. Öğrencilerimize başarı sağlık ve huzur diliyorum.”

Asdfasfsa

“GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK” “GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK”

HABER – AHMET ÇELİK

KAMERAMAN – EMİRHAN TÖNGEL