AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Ankara’da Düzce Valisi Selçuk Aslan ile Bakanlıklarda gerçekleştirdikleri temaslarını Öncü Haber Mikrofonuna anlattı. Düzce’de devam eden ve hayata geçirilecek yatırımlar ile ilgili müjde üzerine müjde veren Öztürk’ün gündeminde ise Yığılca ve Akçakoca’daki Melenağzı Köyü yolları vardı. Düzce’nin kanayan yarası haline gelen Yığılca ve Melen Ağzı Yollarını artık Düzce’nin gündeminden çıkartmak istediklerini kaydeden Öztürk, “Bizim Ankara’daki temaslarımızda hem Akçakoca Melenağzı yolu, hem de Yığılca yolu ile ilgili Sayın Bakanımızla istişare etme fırsatımız oldu. Biz bu iki tane yolu siyaset üstü görüyoruz” diye konuştu. Öztürk, sokak hayvanları sorunu ile ilgili Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Türkiye’ye örnek olacak çalışmalarına da değindi.  Öztürk ayrıca,  Akçakoca sahil bandında bulunan kaçak yapıların yıkılması kararı ile ilgili AK Parti İlçe Başkanı Burhan İşleyen’in sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu.

Whatsapp Image 2024 06 03 At 18.07.58

 AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Ankara’dan Düzce için müjdelerle döndü. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile birlikte Ankara’da ilgili bakanlıklarla temaslarının devam ettiğini anlatan Öztürk, son olarak Düzce Valisi Selçuk Aslan ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile gerçekleştirdikleri görüşmenin detaylarını ilk kez Öncü Haber mikrofonuna anlattı.

“Müjdeli haberlerin devamı gelecek”

“Müjdeli haberlerin devamı da gelecek” diyen Öztürk, spor yatırımlarının önümüzdeki aylarda başlayacağını belirterek, “ Biz Sayın Valimiz ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız ile görüştük. Biliyorsunuz, Sayın Spor Bakanımızın seçim öncesinde Düzce ziyaretinde vermiş olduğu bazı sözler vardı, bu sözlerin takibi ile ilgili ziyaretimizi gerçekleştirdik. Görüşmelerimiz olumlu da geçti, Akçakoca’da ki KYK yurdunun Haziran ayı içerisinde ihalesi yapılacak. Bunun dışında Düzce’ye yapılacak olan spor yatırımlarının ön hazırlıkları tamamlandı, onların planlarını yaptık. Normal şartlarda bakanlıklar deprem dışındaki illere yatırım yapmaya sıcak bakmıyor, ama biz gerek Sayın Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir ile seçim öncesi vermiş olduğumuz sözlerin takibini yapıyoruz. Bu manada bu yatırımların Düzce’de başlanacağını göreceğiz” diye konuştu.

“Burhan İşleyen’in yıkım kararı ile ilgili sözleri yanlış anlaşıldı”

YÜREKLERE DOKUNAN VİDEO BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI YÜREKLERE DOKUNAN VİDEO BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Düzce Valiliği’ne ulaşan kararı ile Akçakoca’da bulunan  kaçak binaların yıkımı konusunda AK Parti İlçe Başkanı Burhan İşleyen’in sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Öztürk, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“O konuda bir yanlış anlaşılma var. AK Parti Akçakoca İlçe Başkanının o konuya muhalif olması söz konusu değil. Orada 37 tane imara aykırı, kaçak ve eklenti yapılmış bina var. Orada ilçe Başkanımızın söylemek istediği; ‘bir kısmı yıkılıp, diğer kısmı kalmasın. Eğer yıkılacaksa tamamı yıkılsın. Yıkılmayacaksa da hiçbirisi yıkılması. Dolayısıyla herkese eşit muamele yapılsın’ şeklinde bir talebi olmuş. Biz bu konuda konunun muhatapları ile görüştük, yani gerek Sayın Valimiz ile gerekse ilçe başkanımızla. Bakanlığımızın bu konudaki tutumu ortada, halkın olanı, halkın hizmetine açmakla ilgili bir irade var. Bu Türkiye’nin neresinde olursa olsun, bu irade her yerde tecelli edecek. Elbet burada bunu yaparken, herkese eşit davranılacak. Yani birilerinin ki yıkılırken, birilerinin ki kalmayacak. Akçakoca’da da süreç tamamın yıkılması yönünde ilerliyor. Yani İlçe Başkanımızın da yıkımları engelleme gibi bir niyeti yok. Yani 37 tane kaçak yapı varsa, bunların tamamı yıkılsın. Bu durum kamu oyuna sanki İlçe Başkanımız engel oluyormuş gibi yansıdı. Öyle bir durum söz konusu değil.”

“Biz yaratılanı, Yaratan’dan ötürü severiz…”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün sokak hayvanları ile ilgili Türkiye’ye örnek olacak çalışmalarına da değinen Öztürk, sokak hayvanlarının komple itilaf edilmesinin gündemlerinde olmadığını ifade etti. Türk kültürünün ve İslam dinin canlılara zarar vermeme emrettiğinin altını çizen Öztürk, bu konuda Düzce Belediyesi’nin önemli adımlar attığını vurguladı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bu çalışmalarının tüm Türkiye genelinde örnek olacağına dikkat çeken Öztürk, şu ifadelere yer verdi:

“Bizim yaşadığımız anlayışımız, bizim kültürümüz ve inandığımız dinimiz hiçbir canlıya zarar vermeyi ön görmüyor. Biz, yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Yani bizim böyle bir anlayışımız yok. Bütün sokak hayvanları toplatılsın, uyutulsun, böyle bir şey söz konusu değil. Bununla ilgili de henüz çalışmalarımız devam ediyor. Bizim Grup Başkan Vekilimiz Bahadır Yenişehirlioğlu bu anlamda görevlendirildi partimiz  tarafından. Konunun tüm tarafları ile kanaat önderleriyle, sanatçılarıyla STK’larıyla, bürokrasi ile görüşüyor. Burada önemli olan bu hayvanları sahiplendirmek. Barınaklara alınıp tedavilerinin yaptırılması, kısırlaştırılması, yani bu popülasyonun artmasının önüne geçilmesi, aynı zamanda bu sokaklarda yaşayan canlarımızın da açlıkla, hastalıkla sınanmaması ve bunun toptan önüne geçilmesi ile alakalı çalışmalar yürütülüyor. Yani, toptan bir itilafı hiç kimse kabul edemez. Bunun yanında da görüyorsunuz sokak hayvanları ile ilgili okuluna gitmek isteyen çocuklarımızın, sokakta yürüyen çocuklarımızın canı tehlikeye girecekse, burada da önlem almak elbette ki hepimizin görevi. Biz, ne sokak hayvanları toptan itilaf edilsin, ne de sokakta çocuklarımızın can güvenliği tehlikeye girsin, bunu istemiyoruz. Bununla alakalı hiç kimseyi üzmeyecek bir çalışma içerisinde çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu uyutulma mevzusunda konuşulan, beslenmesi yasak olan bazı ırklar var. İnsanlara daha çokta saldıranlar bu ırklar. Vatandaş alıyor, daha sonra sokağa salıyor, bu da vatandaşlarımıza tehdit oluşturuyor. Bunun önüne geçebilmek ve sokakları terörize eden bu ırkların önüne geçmek için bir çalışma yapılıyor. Bununla alakalı Düzce Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’nün çalışmaları da çok kıymetli. Biliyorsunuz Türkiye’de ve bölgede sadece birkaç tane olabilecek modernlikte bir barınağımız var. Burada hem tedaviler yapılıyor, hem kısırlaştırmaları yapılıyor. Bu anlamda Düzce Belediyesi’nin bu çalışmalarından tüm Türkiye’nin faydalanmasını istiyor Sayın Başkanımız. Bu konuyla alakalı da gerek Genel Merkezimize gelerek bunu ifade etti, gerekse basına açıklama yaparak bunu ifade etti. Bu anlamda güzel bir tecrübe paylaşımı olacağına inanıyoruz. Bu sokak hayvanları konusu, Türkiye’de ilk 3 sorununu say deseler, bu 3 sorun arasında sayılır. Bunun da böyle devam edemeyeceği açıkça ortada, buna karşı da bir önlem alınması lazım.”

“Yığılca ve Melenağzı yolunu Düzce’nin gündeminden çıkartacağız”

Düzce’nin yıllardır kanayan yarası haline gelen Yığılca ve Melenağzı Yol projesi ile ilgili konuşan Öztürk,  “Bizim Ankara’daki temaslarımızda hem Akçakoca Melenağzı yolu, hem de Yığılca yolu ile ilgili Sayın Bakanımızla istişare etme fırsatımız oldu. Biz bu iki tane yolu siyaset üstü görüyoruz. Çünkü her iki yolda da insanlarımızın hayatı söz konusu. Bu yollarda sürekli ölümlü trafik kazaları oluyor, biliyorsunuz. Sizin de bildiğiniz gibi Yığılca Yolunun ihalesi yapıldı, ihaleyi alan firma o bölgede şantiyesini kurdu. Yolda çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacak, orada bir sorunumuz yok. 2012 yılından bu yana sürüncemede kalmış bir konuydu. Biz bu konun Düzce’nin gündeminden kaldırılmasını istiyoruz. Akçakoca Melenağzı Köyü yolunda da bir 5 kilometrelik bir kesim var, o yolda 3 tane tünel, 2 tane viyadük var. Bugünkü güncel maliyeti yaklaşık 7 milyar TL. Orada zemin ile alakalı bir durum söz konusu. Bu nedenle bizim orada D-100 Karayolundan biraz daha geniş servis yolu projesi vardı. Kamulaştırması büyük oranda bitmişti. Biz dedik ki; bu yolu açalım, trafiği açalım şeklinde bir talebimiz oldu. Biz bu konuyu aktardık sayın bakanımıza, o da bu konuya çok sıcak baktı. Geçen hafta Karayolları Bölge Müdürü, o yolda incelemelerde bulundu, hatta bütün bölgeyi yürüyerek gezdiler. Tehlikenin onlarda farkında. Bizde Sayın Başkanımız Ayşe Keşir ile birlikte Sayın Bakanımızla görüştük. Orada birkaç kamulaştırma kalmıştı, onları halledecekler. İnşallah biz hem Yığılca yolunu, hem de Melenağzı Köyü Yolunu Düzce’nin gündeminden çıkartacağız” açıklamalarına yer verdi.  

“Eğer ortada bir suç varsa, suçlular cezalarını çekecek”

Son olarak Düzce’nin gündemine bomba gibi düşen Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk’ün de aralarında bulunduğu bazı yönetici isimler hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Görevi Kötüye Kullanma” ve “Zimmet” iddiası ile açılan davayı değerlendiren Öztürk, “Konu yargıya taşınmış bir konu. Dolayısıyla yargı sürecini beklemek lazım. Bu konuda aksi kanıtlanana kadar, biz herkesin masum olduğuna inanıyoruz. Çiftçiler adına hareket eden bir oda, eğer orada o oda başkanı veya ilgili yönetim kurulu üyeleri o güveniş kötüye kullanmışsa, orada eğer birilerinin hakkına ve hukukuna tecavüz etmişse, bunu odadan ayrı tutarak, yani biliyorsunuz suçun bireyselliği var, bu yüzden herkes de cezasını çekecek. Yani adalet neyse, o tecelli edecek. Bu konuda bizim taraf olmamız söz konusu değil. Biz şöyle tarafız; biz haklıdan tarafız. Eğer böyle bir suç varsa, bu suçu işleyenler cezalarını çeksin diye sonuna kadar uğraşırız. Dediğim gibi, yargılama süreci devam ettiği için bir sonunu görmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI