“Bu kadarı ancak Düzce’de olur” dedirten haber Nusrettin Mahallesi’nden geldi. İddiaya göre Osman Kuyumcu İmam Hatip Lisesi’nin karşısında bulunan, Albayrakoğlu Apartmanın hemen yanı başına bir vatandaş tarafından çekme mesafesi olmadan bir kulübe inşa edildi.

aaf189a2-672c-4f87-9736-b9697bf8425b

Şehrin göbeğinde görüntü kirliliği yaratan kulübe ile ilgili, apartman sakinleri Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) yaptığı şikayetlerde haklı bulundu ve yıkım kararı verildi.

889e79de-ed0b-49d2-995b-0df200181284

3 yıl önce verilen yıkım kararına rağmen, yine apartman sakinlerinin iddiasına göre Düzce Belediyesi kulübe ile ilgili bugüne kadar hiçbir girişimde bulunmadı.  Seslerinin duyurmak için Öncü Haber Merkezi ile iletişime geçen vatandaşlar, bir an önce Düzce Belediyesi’nin kulübe ile ilgili verilen yıkım kararını yerine getirmesini istedi. Düzce Belediyesi’nin yıkım kararını neden gerçekleştirmediği konusunda kafalarında soru işaretleri olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Bu kulübeyi yaptıran kişi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden emekliymiş. Biz bu yüzden bu kulübenin yıkılmadığına inanıyoruz. Üstelik kulübe hakkında yıkım kararı olmasına rağmen, sahibi etrafından sürekli çevre düzenlemeleri yapıyor” dedi.

HABER: Savaş ARI