Eski tip ehliyetlerin değiştirilmesi için verilen süre 2022 Aralık ayında sona erecek. Yıl sonuna kadar yenilenmeyen eski sürücü belgeleri, geçersiz sayılacak. Ehliyet yenilemek için gerekli evrakların önceden hazırlanarak Düzce İl ve İçe Nüfus Müdürlüklerine götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması zorunlu.

Konuya ilişkin Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Düzceli vatandaşlardan yıl sonuna kadar ehliyetlerini yenilemeleri gerektiğini, aksi taktirde tanınan süre sonunda eski ehliyetlerin geçersiz olduğu belirtildi.

Açıklamada, “02.04.2018 Tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgelerinin yenilenme işlemleri İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerince yapılmaktadır. Eski tip sürücü belgelerinin 31.12.2022 tarihine kadar yeni tip sürücü belgesi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Düzce İlimizde tüm İlçe Nüfus Müdürlüklerimize ve Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüze  (Düzce Merkez-Akçakoca İlçe Nüfus Müdürlüğü ve Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü randevu ile çalışmaktadır.) "Sürücü Olabilir" sağlık raporu, 1 adet biyometrik fotoğraf, 15 TL ücret (belirtilen bankalar ve PTT kanalıyla ödenebilir) ile ALO 199 veya randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alınarak başvuruda bulunabilir” denildi.