Antalya’da bu yıl 12’incisi düzenlenen ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde bu yıl çok sayıda Düzceli firmanın katıldığı YÖREX fuarında, BELTUR A.Ş’de adından söz ettirdi. Düzce Belediyesi’nin iştiraki olan BELTUR A.Ş tarafından fuar merkezine kurulan stant da, Düzce’nin yöresel ürünleri tanıtıldı. Stant da ilgi büyük olunca, görevliler zaman zaman zor anlar yaşadı.

Düzce’yi en iyi şekilde temsil etmek için BELTUR A.Ş olarak fuardaki yerlerini aldıklarını belirten BELTUR A.Ş Genel Müdürü Erdem Yılmaz, “Fuar hazırlıklarına 2 ay önce başladık. Hem internet sayfamızda hem de kurumsal firmalar üzerinden de satışımızı yapıyoruz. Ayrıca mutfak sanatlarının yöresel kısmında da bunların satışını yapıyoruz. Yaklaşık 50 çeşit ürünümüz var. Hepsi mutfak sanatlarındaki ekip arkadaşlarımızla yaptığımız ürünler. Ambalajlarını yeniledik. Gönül rahatlığıyla insanların evine getirebileceği ürünler yaptık. Burada ciddi anlamda iyi bir talebimiz var. Coğrafi işaretli tüm ürünlerimizi ambalajlayıp, satışa sunduk” diye konuştu.

Ekran Alıntısı-50

 “Fuarın en güzel standı bizimkisi”

Fuar merkezinin gözdesi BELTUR A.Ş’nin standı olduğunun altını çizen Yılmaz,  “Kokulu üzümü öne çıkartmak adına onun hem üzüm suyunu hem de reçelini yaptık. Ihlamur reçeli de yaptık. En çok rağbet gören ürünlerimizden. Ekşi mayalı tam buğday ekmeği yaptık. Kabağın her çeşidini de buraya getirdik. Burası tamamen yöresel ürünlerin, satışa sunulması ve tanıtılması amacıyla planlanmış. İlk güne göre yoğun bir katılım var. İnşallah sonraki günler daha yoğun olacak. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla hem Düzce’yi hem de Düzce’deki ürünlerimizi tanıtmak amacıyla buradayız. Karadeniz birliği BAKAB olarak buraya katıldık. Aynı zamanda Ticaret Odası da var. Birbirimize destek oluyoruz.  En güzel stant bizimki. Tüm arkadaşlar ilgili, ferah bir ortam. Düzce Belediyesi’nin yayınlarını da burada tanıtıyoruz. Düzce’ye katkı sağlayacağını düşünüyorum. Burada bir uluslararası firmayla görüşüp, bizden ürün almasıyla alakalı görüşeceğiz. Düzce isminin öne çıkmasını sağlayacağız” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

Editör: Tuğba Aksoy