“OSB konusu daha uzun süre gündemden düşmeyeceğe benziyor.”

Uzun süredir gündem de yer alan ve büyük tartışmalara neden olan Organize Sanayi Bölgesi daha uzun süre gündemden düşmeyeceğe benziyor. İlk olarak OSB toplantısında Başkan Mehmet Keleş ile TSO Başkanı Metin Büyük arasındaki tartışmayla alevlenen OSB'deki usulsüzlükle ilgili tartışmalara yaptığı açıklamalarla Başkan Mehmet Keleş, TSO Başkanı Metin Büyük, MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz, hatta CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan'da eklenmiş ve sorun ciddi boyutlara ulaşmıştı.

Yapılan açıklamalara aradan geçen süre sonrasında MHP Beyköy İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşasın Demirel'de eklenmiş ve Demirel, bu konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtmişti. Son olarak yaşanan durumlara dikkat çeken isim ise Beyköy Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz oldu. Yılmaz, OSB konusunda incelemelerde bulunduğunu, hala açılan bir soruşturmanın bulunmadığını belirterek bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

“Yapılan haksızlıklar karşılıksız kalmayacak.”

OSB yönetimine gelen her hangi bir suç duyurusunun bulunmadığını belirten Yılmaz, “ Konu ile ilgili evrakların da kayıp olduğunu öğrendim. Bildiğim kadarı ile MHP İl Başkanı tarafından savcılığa yapılan bir suç duyurusu olması gerekiyordu. Kendisi bu şekilde açıklama yapmıştı. Ancak OSB Müdürlüğü'ne gelen bir suç duyurusu bulunmuyor. Sanırım bu olay ört bas edilmeye çalışılıyor. Ancak buna ben seyirci kalamam. Eğer her hangi bir suç duyurusu olmazsa bu kez ben suç duyurusunda bulunacağım. Yapılan haksızlıklar karşılıksız kalmayacak” şeklinde konuştu.

Yılmaz'ın açıklamaları yeni bir gündem oluştururken bu konunun daha ne kadar gündemde kalacağı ya da Düzce'ye ekonomik gelir sağlaması için yapılan Organize Sanayi Bölgeleri'nin daha yolsuzluk iddialarıyla ne kadar meşgul olacağı ise uzun süre netlik kazanmayacağa benziyor.