Düzce Belediyesi denetimli özel halk otobüsleri yangınlarla gündem olmaya devam ediyor. Beyaz renkli otobüslerde son haftalarda art arda yaşanan yangınlar endişe uyandırırken, Düzce Belediyesi'nin bu araçlarla ilgili artık gereken önlem alması gerektiğini de gözler önüne seriyor.

Son olarak dün akşam saatlerinde şehir merkezine yolcu taşıyan beyaz renkli bir özel halk otobüsünde çıkan yangın, bu otobüslerin hem şoför ve yolcular hem de trafik güvenliği için tehlike teşkil ettiğini bir kez daha ispatladı.

Çarşıdan Hastane Caddesi mevkiinde ilerlerken arıza ışığının yandığını gören otobüs şoförü aynayla aracın arkasına baktığında dumanlar yükseldiğin fark etti. Hemen aracı yol kenarına park eden ve kapıları açarak yolcuların hızla tahliye edilmesini sağlayan şoför, yangın söndürme tüpüyle yangına müdahale etmeye çalıştı. Bu sıra yangını gören civar esnafı da otobüs şoförünün yardımına koştu. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Düzce Belediyesi itfaiye ekiplerinin de desteği ile kısa sürede söndürülen otobüs yangını, yolcuların panik yaşamasına neden olurken, araçta büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Öncü TV'nin Platform programında sık yaşanan otobüs yangınları hakkında yöneltilen soruya yanıt veren Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, "Üretimi yapan firma  teknik arızadan kaynaklı yaşanan bu sorun üzerinde çalışmalarını sürdürüyor." demişti.

Haber: C.ÜSTÜNER