Kodlama ve yazılım gibi mühendislik alanında da eğitimlerin verildiği Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

hafizAA-25610432

Her yıl düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen yarışmalara katılarak Düzce’yi gururlandıran Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesinin hafız öğrencileri, yine katıldıkları bir etkinliğe damga vurdu.

“YIĞILCA’NIN EĞİTİMİNE KATKI SUNMAK İSTİYORUM” “YIĞILCA’NIN EĞİTİMİNE KATKI SUNMAK İSTİYORUM”

thumbs_b_c_3e53a6e027ac99f64063cafd25737add

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından imam hatip okullarındaki başarılı örneklerin ve model uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen “Başarılı Örnekler Sergisi”ne yapılan 244 başvurunun değerlendirme süreci tamamlandı.

Ekran Alıntısı-37

İmam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liselerinde yapılan başarılı örneklerin değerlendirildiği sergide 50 başarılı örnek belirlendi. Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi “Genç Simurg Projesi” ile ilk 50 proje arasına girdi.

Ar-Ge ve Proje Uygulamaları, Değerler Eğitimi, Kurumsal Kapasite ve Akademik Gelişim ile Kültür, Sanat ve Spor tematik alanından belirlenen başarılı örneklerin, özet bilgilerinin yer aldığı “Sergi Kitabı” hazırlanacak olup, ödül töreni ise imam hatip okullarının yeniden açılışının yıl dönümü olan 17 Ekim tarihinde yapılacak.”

Öte yandan Türkiye’nin en büyük bilimsel yarışması olan 54. TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “Genç Simurg Bitmeyen Macera: Hakikata Yolculuk…” isimli proje ile İstanbul-Asya Bölge 1.’si olmuştu.