Düzce’de usulsüz parklanma yüzünden yaşanan sıkıntı ve şikayetler bitmek bilmiyor. Araçlarını yayalara ait olan kaldırımlara bırakmaya çekinmeyen duyarsız sürücüler yüzünden yoldan yürümek zorunda kalan vatandaşların denetimlerin sıklaştırılması yönündeki taleplerine kulak verildi.

WhatsApp Image 2023-01-14 at 11.15.57 (1)

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü şehir merkezinde yaya trafiğini tehlikeye atarak kaldırım üzerine park eden araç sürücülerine yönelik denetimlerini arttırdı. Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile birlikte yapılan denetimler kapsamında kural dışı hareket eden 7 araç sahibine 3 bin 24 TL idari para cezası uygulandı.

WhatsApp Image 2023-01-14 at 11.15.57

KALDIRIM YAYALARIN KULLANIMI İÇİN

Vatandaşların yaya olarak hareket etmesini kısıtlayan araçlar arasında ağır tonajlıların da olması dikkat çekerken Zabıta Müdürlüğü, yaptığı açıklamada, kaldırımların sadece yayalara ait olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Yaya vatandaşlarımızın şehir merkezindeki hareket kabiliyetini kısıtlayan ve özellikle bebek arabası kullananlar için tehlike arz eden kaldırıma araç park edilmesi hususunda denetimlerimizi sıklıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Polis ekipleri ile koordine biçimde yürüttüğümüz denetimlerimizde cezai yaptırıma maruz kalmak istemeyen sürücülerinden kaldırımlara araç bırakmamalarını rica ediyoruz. Yollar araçlar için, kaldırımlar çocuklarımız, bebekli ve yaya vatandaşlarımız içindir. Bu konuda hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”