Çerkez Taşköprü Mahallesi’nde bulunan 2 düğün salonu gelen düğün sahipleri ve konukları iki salonun otopark alanlarının yetersiz olması nedeniyle köy içinde evlerin önüne park etmeye başladılar.

Asdadafsgörselsosayalsad11

Çerkez Taşköprü Mahallesi sakinleri defalarca durumu yetkili kurumlara bildirmesine rağmen herhangi bir çözüm bulamayınca çareyi düğün salonlarına giden köy içi yolu kapatmakta buldular. Düğün salonuna giden alternatif yollar olmasına rağmen köy içine giren düğün sahipleri ile misafirlerini bu yollara yönlendiren mahalle sakinleri girişlere izin vermediler.

Dasdaaçmfajdsk2348727Edıaopsjlsakmdgörsleosoaylasa11

Ayrıca düğün salonları nedeniyle aşırı yüksek ses, havaya silah atma, havai fişek atımları ve bazı kişilerin yine evlerin önünde alkol almaları konusu da mahalle sakinleri rahatsız etti. Bu sebeple geçtiğimiz akşam mahalle sakinleri ile düğüne gelen vatandaşlar arasında kavgalar yaşandı ve mahalle sakinlerinden bazı kişiler gözaltına alındı.

Mahalle sakinlerinin yolu trafiğe kapatması sonucu durumdan haberdar olan jandarma ekipleri olay yerine gelerek yolun açılmasını istediler. Köylüler ise yollara park edilmemesi sözünü alarak yolları açtılar.

SIKINTI VE TALEPLERİ DİNLEDİ SIKINTI VE TALEPLERİ DİNLEDİ

Mahalle sakinleri düğün salonlarından rahatsız olduklarını ve gereken önlemlerin alınması gerektiğini özellikle park yapılan köy içi yolda ağır hastalığı olan 4 hanenin bulunduğunu söylediler.

Editör: OĞUZHAN BAL