Düzcespor Şıralık sosyal tesislerinde gerçekleşen olağanüstü kongrede çoğunluk sağlandı ve divan başkanlığına Baro Başkanı Taner Çakır katıp üyeliklere Erdoğan Sezgin ve Keramettin Beşer seçildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından faaliyet ve hesap raporları okundu. Genel kurul üyelerinin oylarına sunulan raporlar oybirliği ile kabul edildi.

Daha sonra seçim maddesine geçildi ve divan başkanı tarafından başkanlığa ve yönetim kuruluna talipli olup olmadığı soruldu: bu soruya cevap gelmeyince kongre sona erdi ve Düzcespor kulübü yasal olarak divan heyetine kaldı.

Düzcespor kongresinde yönetime talipli çıkmadığı için kulüp geçici olarak Divan Kurulu tarafından yönetilecek. Süreç hakkında bilgiler veren Divan Kurulu Başkanı Avukat Taner Çakır "Biz öncelikle sayın Valimiz, Belediye başkanımız ve kentin ileri gelenleri ile bire bir görüşmelerde bulunacağız. Bu görüşmelerden herhangi bir sonuç çıkmadığı taktirde yasa gereği Düzcespor'un evraklarını mahkemeye vereceğiz ve mahkeme Düzcespor için Kayyum heyeti oluşturacak ve bu Kayyum heyeti Düzcespor'u ya yönetecek yada kongreye götürecek"dedi.

“Düzcespor; Düzceli’yim diyen herkesin takımı”

Kongrede konuşan eski Kulüp Başkanı Celal Kasapoğlu, Celal kasapoğlu , Bu kongre aslında bizim için üzücü bir kongre çünkü 3 buçuk yıldan fazla bir süredir  Düzcesporumuz’un kazandığı geldiği nokta, Türkiye’de adeta resmi örnek tasdiklenecek, örnek bir grup haline gelmesi ve  Bu örnek kulübünde bundan sonra  aynı ahenk içinde  sürdürülebilirliği sağlanamıyor olmasıydı.  Hepimiz için gerçekten üzücü bir durum, ben bura da emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çünkü Düzcespor,  Düzce’nin ortak bir değeridir  ve tüm Düzce’ye ait ortak bir değeri, sorumluları da; esasında Düzce'de yaşayan görev yapan bürokratlar,  iş adamları farklı nitelikte olup Düzceliyim diyen herkestir.  Ben kısa sürede de olsa çok sıkıntılı bir dönemde yönetim istifa ettikten sonra, 4 kişi ile beraber kulübün lige katılması adına, çok mücadele vermiştim. Sonrasında da sayın başkan bu görevi kendisinin yapabileceğini söylediğinde, ben gerçekten çok mutlu oldum. Çünkü bunu söylediği ilk günde, söylediği her şeyi yapacağından çok emindim. Söylediğinde de fazlasını yaptı, söylediği sözün fazla fazla arkasında durdu. Ben şahsım adına da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Gökhan Başkan verdiği her sözün arkasında durdu”

Düzcespor Başkanlığı görevinden istifası ile taraftarlar başta olmak üzere tüm Düzce halkını üzüntüye boğan eski Kulüp Başkanı Gökhan Kapoğlu’nun bugüne kadar verdiği her sözün arkasında durduğunu dile getiren Kapoğlu, “İleteceğim bir konu var; kendisine kısaca söylemek istiyorum. Takım başkanlığı yaptığımızda bir takım sorumlulukları almanız gerekir, maddi yükleri çekmeniz gerekir. Kendisine kulübü devrederken fazlasıyla alması gerek sorumlulukları almışken, tüm resmi kurumlara,  Düzcespor’un hiç bir borcu kalmadığını aslına benim de görev yaptığım dönemden kalan ve çözülmesi gereken bir problemi de kendisi çözmüştür.  Ben bunu şunun için söylüyorum; kendisinden müsaade alsaydım, bunu belki hiç söylettirmeyecektim. Verdiği her sözün arkasında durduğu ve ne kadar gerçekten adam gibi bir adam olduğu için Düzcespor’a 3 buçuk yıl hizmet vermiştir,  Düzce halkını memnun etmiştir. Ben sayın başkana, yönetim kuruluna, Düzcespor taraftarına,  hepsine çok teşekkür ediyorum ve bundan sonra Düzcespor için en hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı

Seçkin: “Düzcespor’un tüm sorunlarını bilerek takımı devraldık”

“Düzcespor’un tüm sorunlarını bilerek takımı devraldık” diyen kulübün eski yönetim kurulu üyesi Erkan Seçkin de, “Yaklaşık 3 buçuk yıl önce kulübü devamlılığı seyredildiğinde sayın başkanım ve değerli yönetim kurulu arkadaşlarımızla ortak istişareler sonucunda Düzcespor yönetimini başkanımız başkanlığına devir aldık. Ama nasıl aldık onu küçük kronolojik olarak aktarmak istiyorum. O gün ki kurla 1 milyon Euro gibi borcu olan, 69 tane yasal icra takibi olan,  72 adet hakkında açılmış icra davası olan, Düzcesporumuz’un tüm sorunlarını bilerek ve bu sorunları çözmek için sorumluluktan kaçmayarak başkanımızın ilk gün söylediği gibi, doğduğumuz topraklara hizmet aşkı ile bu şehre olan borcumuza istinaden, bu göreve dahil olduk. Kısa süre içinde tüm sorunları çözerek şehrimize bir çok güzellik yaşattık. 3. Ligde iken yönetimi aldığımız takımımızın ilk sezonunda şansızlık ki bütün dünyada baş gösteren pandemi dönemine denk geldi.  Bu nedenle 1 sezon daha 3 Ligde oynamak durumunda kalmış bir takımla Düzcesporla baş başa kaldık. Bu süreçte biliyorsunuz; pandemi zamanı  taraftarın olmadığı ve geliri olmadığı dönemlerden geçerek Düzcespor da süreçleri atlattık” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN SEDAT MIHÇI SEÇİLDİ BAŞKAN SEDAT MIHÇI SEÇİLDİ

Tokgöz: “Düzcespor Türkiye’de örnek gösterilebilir”

Düzcespor eski yönetim kurulu üyesi Ali Tokgöz ise, “Biz Düzcespor Yönetim Kurulu olarak, başkan olarak, ben ve diğer iki arkadaşım Murat Baki Yılmaz ve Okan kardeşimiz ile Düzcespor’un 31 aralık 2022 den yapmış olduğu faaliyetleri idari ve mali açıdan denetledik. Şu an açıkça ve vicdanımın çok rahat olarak söylüyorum ki; hiçbir usulsüzlükleri yok, hatta ben diğer kulüplerle ilgili çalışmalarda yaptım, Türkiye’de örnek gösterilebilir Düzcespor” açıklamalarında bulundu.

Divan heyeti mülki amirlerle görüşerek sorunun çözümü için çalışmalar yapacak.