Antalya’da bu yıl 12.’si düzenlenen YÖREX Fuarında Düzce adından söz ettirdi. Düzce TSO koordinesinde Düzce’den bu yıl fuara katılım diğer yıllara oranla geniş bir katılım gerçekleştirdi. Fuarda Düzce iş dünyasının yanı sıra belediyeler ve kamu kurumları da yerini aldı. 
Demircan: “Markalaşma adına bizim için büyük bir fırsat”

yakup2
Fuarda, Gölyaka ve Beyköy Belediyelerinin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı stantlar büyük ilgi gördü. Fuarı yerinde takip eden Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in sorularını yanıtlayan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, “Önceden Ankara’yı ziyaret ettiğimizde 1-2 ürün götürebiliyorduk. Şimdi ise helvasından - fındığına, ezmesinden- acıkasına, bir de coğrafi işaretli ürünlerimizin bolluğu aynı zamanda ilimize, hem gastronomi hem de yöresel ürünler anlamında bir değer katıyor. Cumhurbaşkanımız hep söyler “markalaşın” diye.  İnşallah önümüzdeki süreçte ilimiz, ilçelerimizle bir bütün olarak, kurumlarımızın da önderliğinde ve destekleriyle beraber, bu işe öncülük etmesi ve kendilerini tanıtması, Pazar bulmaları anlamında ileriki günlere doğru daha güzel olacaktır” diye konuştu. 

DÜZCE’DE 17 BİN TON FINDIK İŞLEM GÖRDÜ DÜZCE’DE 17 BİN TON FINDIK İŞLEM GÖRDÜ

osmankılıç
Kılıç: “Düzce’nin tanında faydasını göreceğiz”
Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç ise fuara katılmalarında öncüllük eden Düzce TSO’ya teşekkür ederek, “Benim bu fuara üçüncü katılışım, bu yıl daha farklı gördüm. Bunu neye borçluyuz? Düzce’nin çeşitleri artırılmış ve daha profesyonel yapılmış olmasıdır. Önemli olan burada; Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve TSO’nun başkanlığında yapılan bir program. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, çok güzel bir program oldu, İnşallah Düzce’nin tanıtımında faydasını göreceğiz” şeklinde konuştu. 
HABER: Savaş ARI