Düzce Üniversitesi, Altındağ Belediyesi tarafından Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen “Üniversite Tanıtım Günleri” etkinliğine katıldı.

Kurumdan konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Devlet ve vakıf üniversitelerinin katılım sağladığı etkinlikte, üniversite ve bölüm tercihi yapmaya hazırlanan üniversite adayları, geleceklerini etkileyecek tercih dönemi öncesinde merak ettikleri sorulara cevap bulma imkanı elde etti.

Düzce Üniversitesi tanıtım standını Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım ile çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

VCXCVBCB

İlginin oldukça yoğun olduğu Düzce Üniversitesi standında tanıtım görevlileri; Düzce Üniversitesi’nin Fakülteleri, Yüksekokulları, Meslek Yüksekokulları, lisans ve ön lisans bölümleri, eğitim-öğretim faaliyetleri, kampüs imkanları, ulusal ve uluslararası alanlarda kazanılan başarıları hakkında aydınlatıcı bilgiler paylaştı.

Times Higher Education'ın yaptığı 2023 Dünya Üniversite Sıralamaları'nda (World University Rankings 2023) Düzce Üniversitesi’nin, ülkemiz üniversiteleri arasında “Fen Bilimleri” alanında birinci, “Mühendislik” alanında da devlet üniversiteleri arasında yine birinci sırada olduğunun vurgulandığı etkinlikte, 2023 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması’nda ise Düzce Üniversitesi’nin ülkemizde devlet üniversiteleri arasında ilk sırada yer aldığının altı çizildi.

BAŞKAN DEMİRCAN ZİYARET ETTİ BAŞKAN DEMİRCAN ZİYARET ETTİ

CXVXC

Düzce’nin coğrafi konumu, konaklama ve güvenlik açısından tam bir üniversite şehri olduğuna dikkat çekilen organizasyonda, Düzce Üniversitesi’nin yükseköğretimde yeni bir cazibe merkezi olduğu da ifade edildi.”

2-96