Düzce’de gençlerin daha çok sporla bütünleşmesi için yıl içerisinde birçok proje hayata geçiren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, aynı zamanda öğrencilerin barınma ihtiyacına da destek veriyor. Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, bakanlığın milli sporculara yüzde yüz burs verdiğini belirterek, Düzce’den milli takımlara daha çok oyuncu göndermeyi hedeflediklerini anlattı. Düzce'de 10 bin 500 kapasiteli devlet yurtlarından 2023-2024 eğitim döneminde 9 bin 600 genç faydalandığını ifade eden Yazıcı, hem yaz okulu hem de ‘Seyahatsever’ Projesi kapsamında nöbetçi yurtların yaz boyunca gençlere açık olacağını müjdeledi.

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda Düzce’nin sportif başarılarla adını duyurması ve bir spor şehri olması için çalışmalar artarak devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce’deki sportif faaliyetler ve yurt hizmetleri hakkında merak edilenleri, Öncü Medya Haber Müdürü Canan Üstüner’e anlattı.

DÜZCESPOR, AYKUT CİVELEK İLE ANLAŞTI DÜZCESPOR, AYKUT CİVELEK İLE ANLAŞTI

Whatsapp Image 2024 07 03 At 14.19.41 (1)-1

Bu yıl halter için müthiş bir yıl oldu

Düzce’deki sportif başarılar hakkında açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, “Bu yıl halter için müthiş bir yıl oldu. Halterde iki Avrupa derecesi, bir Avrupa şampiyonu ve bir Avrupa ikincisi var. Tekvando alanında Avrupa ve Balkan şampiyonlarımız bulunmaktadır. Boks branşında ilk kez bir Türkiye Şampiyonu çıkardık. Judo branşında ise Balkanlar'da bir Balkan şampiyonumuz var. Okçuluk da önemli bir spor dalı olarak gelişmektedir. Bisiklet sporunda da ilerlemeler kaydediliyor ve jimnastik branşında iddialı bir performans sergiliyoruz. Güreş, özellikle Düzce'de önemli bir spor dalı olarak öne çıkmaktadır ve ciddi milli sporcularımız bulunmaktadır. Diğer spor branşlarında da 115 sporcumuz aktif olarak yer almaktadır.” ifadelerini kullandı.

Bakanlığın yüzde yüz tam burslu destek programı var

Milli sporculara yönelik verilen burslar hakkında bilgi veren Yazıcı, “Milli sporcularımıza yönelik olarak Bakanlığımızın yüzde yüz tam burslu destek programı bulunmaktadır. Bu yıl 17 gencimize özel okullarda ücretsiz eğitim imkanı sağlıyoruz. Ayrıca üniversitelerde de yüzde yüz tam burslu okuma fırsatı sunuyoruz, bu kapsamda Türkiye genelinde yüz üniversitede bu imkan mevcuttur. Gençlerimiz ve ailelerine bu fırsatlardan yararlanmaları için destek olmaktayız ve bu sayıların artmasını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

449782202 860156806163770 8454431752228581728 N-1

10 bin 500 kapasiteli yurtlarımızdan 9 bin 600 genç faydalandı

Son olarak Düzce’deki yurtlar hakkında açıklama yapan İl Müdürü Yazıcı şunları kaydetti: “Yurtlar konusunda ise akademik takvim bitimiyle yaz okullarına yönelik hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Düzce'de 10 bin 500 kapasiteli yurtlarımızdan 9 bin 600 genç faydalandı ve yaz aylarında da nöbetçi yurtlarımız açık olacaktır. Gençlere yönelik Seyahatsever Projesi ve emeklilere yönelik konaklama imkanları da sağlamaktayız. Yurtlarımızı bu amaçlar doğrultusunda düzenleyip, hizmete hazır hale getirdik ve müracaatlarını bekliyoruz. Yaz aylarında spor okullarının yanı sıra üç gençlik merkezimizde de çeşitli etkinlikler düzenlenmekte olup, gençlere ve topluma hizmet vermeye devam ediyoruz.”

Editör: OĞUZHAN BAL