Yüksek enflasyonun altında ezilen vatandaşları bu kez de ekmek zamları vurdu. Düzce Fırıncılar Odası, un başta olmak üzere diğer artan maliyetleri de gerekçe göstererek yıl başı öncesinde 220 gram olan ekmeği 210 grama düşürerek 50 kuruşluk zam yaptı. Bu zamdan sadece 7 gün sonra, yani yıl başında ekmeğe 2 TL’lik bir zam gelerek fiyat 10 TL’ye çıkartılacak.

Öncü Haber Merkezi cadde ve sokaklara inerek, temel gıda ürünlerinden ve her sofrada yeri olan ekmeğe yapılan zammı Düzceli vatandaşlara sordu. Vatandaşlar, artan maliyetler sebebiyle üreticiye hak verse de geçim zorluğu oluşturan bu zamma tepki gösterdi.

Düzceli vatandaşlar Öncü Haber mikrofonuna şunları söyledi:

Yılmaz Kora

“Alıştık artık”

Yılmaz Kora: Alıştık artık. Ekmek, domates, soğan, her şeyde var zamlar. Maliyetleri gerekçe gösteriyorlar ama zam diye milleti sömürenler de oluyor.

Nebahat Eti̇k

“Kendim yapıyorum ekmeğimi”

Nebahat Etik: En ucuz yediğimiz ekmek dedik ama o da pahalılaştı. Sobada kendim yapıyorum ekmeğimi.

Hasan Demi̇r-1

“Ülke uçuruma gidiyor”

Hasan Demir: Hükümetin yapacağı bir iş bu, benim yapacağım bir iş yok. Zaten ülke uçuruma gidiyor, pazara çıksan ateş pahası her şey. Bütün millet aciz. Böyle giderse berbat.

Mehmet Yeşi̇ldağ

“10 TL’ye çıktığında biraz sıkıntı yaşarız”

Mehmet Yeşildağ: Her şey ateş pahası. 8 TL normal şu an, ileride 10 TL’ye çıktığında biraz sıkıntı yaşarız. 8 TL para değil yani.

Yaşar Otlu

“Zam niye koydular ki şimdi, yıl başından sonra 10 TL olacaksa”

Yaşar Otlu: Yıl başına ne kalmış ki zaten zam niye koydular ki şimdi, yıl başından sonra 10 TL olacaksa. Ekmekler çok ziyan oluyor, ekmeğe zam gelsin, vatandaş elinde kalan ekmeği çöpe atmaz.

Kazım Adak

“8 TL iyi de 10 TL’ye yokuz”

Kazım Adak: 8 TL iyi de 10 TL’ye yokuz.

Remzi̇ Yıldırım

“Zamsız bir hayat düşünemiyoruz”

Remzi Yıldırım: Zamlar gerekli yapacaklar. Devlet her şeye zam yapıyor onlar da mecbur yapacaklar. Buna razıyız ama bakalım yılbaşından sonra ne olacak? Biz zamsız bir hayat düşünemiyoruz artık, zamma alıştık. İnşallah sonumuz hayır olur.

İsmai̇l Arslan

“Bize göre zam yapılmasın ama üretici zam istiyor, çalışan zam istiyor”

İsmail Arslan: Bize göre zam yapılmasın ama üretici zam istiyor, çalışan zam istiyor. Fırında çalışan işçi zam istiyor. Bunlar nereden verilecek vatandaştan çıkartacak ama zam olmasa iyiydi tabi.

Mehmet Türk

“Çocuğu çok olanlar ne yapacak?”

Mehmet Türk: Fakir fukara ne yapacak, çocuğu çok olanlar ne yapacak? Ekmek çok önemli çok kıymetli yiyecek.

ESER: DÜZCE’Yİ YENİ YAŞAM ALANLARI İLE BULUŞTURACAĞIZ ESER: DÜZCE’Yİ YENİ YAŞAM ALANLARI İLE BULUŞTURACAĞIZ

Esma Şahi̇n

“Nereye bakarsan içler acısı”

Esma Şahin: Fırıncı da haklı temelden düzeltseler. Fırıncı da haklı o da alıyor o alırken de zam veriliyor. Alana da günah satana da günah herkes vergi veriyor. Ben çalışına da iş sahibine de üzülüyorum. Nereye bakarsan içler acısı.