Kaynaşlı Kızılay Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Kaynaşlı İlçe Başkanlığı Aday Adayı Tanıtım Programı’nda başkanlığa talip olan 7 isim, neden göreve talip olduğunu dava arkadaşlarına anlattı. Partililere seslendiği konuşmasında önemli mesajlar veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti belediyeciliğinin bir marka olduğunu vurgulayarak, “Biz belediyeciliği Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. AK Parti iktidarında Türkiye büyük bir sıçrama yapacak. Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olacak.” dedi. Özlü ayrıca son dönemde muhalefet partilerinde baş gösteren iç çekişmelere değinerek, “14 ve 28 Mayıs’ta Allah bizi korumuş.” yorumunda bulundu.

 

31 Mart Yerel Seçimleri'nde AK Parti'den aday adayı olan partililere yönelik teşkilat tanıtım toplantıları devam ediyor. Kaynaşlı’da başkanlığa talip olan isimler için düzenlenen program geniş katılımla Kaynaşlı Kızılay Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Tanıtım programına AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve AK Parti Kaynaşlı İlçe Başkanı Bayram Parlak da katılım gösterdi.6-41

“AK Parti belediyeleri ile diğerleri arasında büyük fark var”

Açılış konuşmaları sonrası kürsüye gelerek partililere hitap eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti belediyeciliğinin farkını şöyle kelimelere döktü: “Ben bu sulara çok defa geldim. Az önce başkanım ‘Çok heyecanlıyım.’ dedi. Değerli arkadaşlar heyecanlı olmak iyidir. 31 Mart için de çok heyecanlıyız, inşallah güzel sonuç alacağız. AK Parti bir sevdadır, AK Parti belediyeciliği bir markadır. AK Parti sevdası, AK Parti belediyeciliğinin bir marka olması Türkiye’de son 20 yılda bir AK Parti belediyesine bakın bir de diğer belediyecilere bakın. Arada çok büyük fark vardır.

“‘Tarih yazacağız’ diyen parti sapır sapır dökülüyor”

“Biz belediyeciliği Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Özlü, “1994 yılında saygıdeğer cumhurbaşkanımız, İstanbul’da belediye başkanı olduklarında İstanbul’da içme suyu sıkıntısı vardı. Cumhurbaşkanımız bu sorunları çözdü. İstanbul’u tertemiz bir hale getirdi. Herkes konuşuyor. Geçen seçimlerde bir parti dedi ki; ‘Tarih yazacağız.’ Bugün sapır sapır dökülüyorlar.8-21

“14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta Allah bizi korumuş”

Muhalefet partileri için çok basit söylem var; “Yolsuzluk yapıyor iktidar” derler. Çok kolaydır bu. Daha iktidara gelmeden muhalefetteyken, bir yanlı muhalefet partisi disipline sevk etmeler, ihraçlar, istifalar. Yolsuzluk söylemleri kendi içlerinde biz söylemiyoruz. Kendi vekilleri kendi genel başkanlarına söylüyorlar. İnsanları kendi partililerine söylüyor, ‘Sen yolsuzsun, hırsızsın.’ AK Partili demiyor kendileri söylüyorlar. Muhalefetteyken, daha yavru muhalefetken, içlerinde bu kadar yolsuzluk söylentisi olan, bu kadar istifa olan parti iktidara gelse neler yapardı? 14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta Allah bizi korumuş.”

“İnanıyorsak, Müslümansak Kudüs’e karşı bir sorumluluğumuz var”

Geçen AK Parti dönemini kapsayan geriye dönük 20 seneye bakıldığında Türkiye çok ciddi mesafeler kaydedildiğine işaret eden Başkan Özlü, “AK Parti iktidarında Türkiye büyük bir sıçrama yapacak. Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olacak. Bugün Filistin’e bakın, Türkiye dışında sesi çıkan bir ülke yok. Çünkü bizim 2 sorumluluğumuz var. Birincisi Kudüs ve içerisinde bulunduğu kutsal topraklara karşı sorumluluğumuz var. ‘Bizim Filistin’de ne işimiz var?’ diyebilir. İnanıyorsak, Müslümansak Müslümanlar’ın ilk kabesi Kudüs’e karşı bir sorumluluğumuz var.”

7-31

Kaynaşlı’da başkanlığa 7 talip

Öte yandan AK Parti’den Kaynaşlı belediye başkanlığına eski Başkan Erol Bayraktar’ın da aralarında yer aldığı 7 talipli var. İşte gönlünde başkanlık yatan isimler:

Adnan Ün

Ahmet Türkmen

Barış Şimşek

Hüseyin Aydın

Erol Bayraktar

Ramazan Hancı

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYACAK HERKESLE KONUŞMAYI SİYASİ SORUMLULUK GÖRÜYORUZ” “TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYACAK HERKESLE KONUŞMAYI SİYASİ SORUMLULUK GÖRÜYORUZ”

Sezgin Aydın