Cumayeri İlçesine bağlı Çamlıpınar Köyü’nde 3 ailenin yaşadığı yol itilafı, yetkililerin araya girmesine rağmen bir türlü çözüm bulmadı. İddiaya göre, Nazım Acar isimli bir vatandaş, 2 haneye giden yolu, ‘Benim’ diyerek kapattı. Diğer hane sakinlerinin durumu Cumayeri Jandarma Komutanlığı ekiplerine bildirmesi üzerine, Çamlıpınar Köyü’ne gelen ekipler, yolu yeniden açtı. 
Komşuları ile yaşadıkları yol itilafını Öncü Haber Mikrofonuna anlatan Mehmet Polat isimli hane sakini, yolun kapatılması ile acil durumlarda ne bir ambulansın, ne de itfaiye ekiplerinin evlerine gelemeyeceğini belirtti. 

YANLIŞ HESAPTAN DOĞRU SONUÇ ÇIKMAZ FATİH ERBAKAN YANLIŞ HESAPTAN DOĞRU SONUÇ ÇIKMAZ FATİH ERBAKAN

Whatsapp Image 2024 06 12 At 21.01.38
Konu ile ilgili yetkili mercilerden yardım isteyen Polat, “2 yıldır bu köyde yaşıyorum. Yaşadığımız yol iltifatının sebebi;  davalı olduğumuz vatandaşın yerleri müşterek tapuydu. Kardeşlerinden tapuyu üzerine alınca, dünya benim oldu sandı herhâlde. Yolda "benim" diyor. Aslında yol onun yolu değil, devletin açtığı devletin yolu. Ne hakla kapatabiliyor?” dedi. 
“Vatandaş kapatıyor, devlet bir şey yapmıyor”

Whatsapp Image 2024 06 12 At 21.01.38 2
“Ben bu ülkenin vatandaşı isem, vergimi veriyorsam, devlet bana hizmet getirecek.” diyen Polat, “Ama vatandaş kapatıyor, devlet buna bir şey yapamıyor. Ya da yapmıyor mu? Yolu kapattılar, biz jandarma çağırdık, tutanak tutuldu. Herkes mahkeme görülünceye kadar elini ayağını çekti. Mahkeme görülsün, yol kapansın, önemli değil; mahkeme kapatıyorsa boynumuz kıldan incedir. Eğer kapatılırsa ve acil bir durum olduğunda ambulans giremez, itfaiye giremez. Şu anda fındık zamanı, patoz makinamız var, giremez. Mağdur durumdayız şu anda. Yetkililerden bu işin bir an önce çözüme kavuşmasını istiyoruz. Komşumun adı Nazım Acar” açıklamalarına yer verdi. 
HABER: Savaş ARI

Editör: Emirhan Töngel