Gözlerin Düzce Milletvekili Talih Özcan’ı araması hakkında Öncü Haber’e konuşan Aday Çelikel’in, “Zannediyorum onun İstanbul’da birtakım işleri var.” sözleri iletişim kopukluğunu ortaya koydu. CHP il yönetiminin, seçim sürecinde büyük destek alması gerekirken Milletvekili Talih Özcan ile arasına duvar örmesi ‘Parti içi çekişmeyi’ gün yüzüne çıkardı.

CHP Genel Merkezi, 26 Ocak Cuma günü, CHP Düzce Belediye Başkan Adayı’nın Op. Dr. Sedat Çelikel olduğunu açıkladı. Aday açıklaması sonrası kolları sıvayan CHP İl Örgütü, Cedidiye Meydanı’ndan Anıtpark Meydanı’na kadar ‘Aday Tanıtım Yürüyüşü’ düzenledi.

VEKİL ÖZCAN’SIZ YÜRÜYÜŞ

İl yönetimi ve parti kademelerinden az sayıda üyenin katılım sağladığı yürüyüşte CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın da olmaması dikkatlerden kaçmadı. CHP’nin Düzce’de seçim çalışmalarını başlattığı bir günde gözlerin Vekil Özcan’ı araması, teşkilatla milletvekili arasında uzun süredir konuşulan kriz söylemlerinin haklı olduğunu kanıtladı.

D9E258A5 F9C3 442C B55F Ba2594Aee98D

CHP 20 KİŞİYLE YÜRÜYEBİLDİ

Diğer partilerin sadece seçim gezilerinde bile 50-60 kişiyle kapı kapı gezdiği Düzce’de CHP’nin zar zor 20 kişiyle yürüyüş yapabilmesi, parti içi anlaşmazlıkların geldiği boyutu da gözler önüne serdi.

Parti tabanı tarafından sevilen ve sayılan Milletvekili Özcan ile seçim sürecinde kopuk bir diyalog yürütmeyi tercih eden Özcan Dağıstanlı yönetimi, yine genel merkez istişarelerinde de Vekil Özcan’sız hareket etme yoluna gitti.

Ef09Da1E 4C3B 45Fa Afbb 2Ae5F96131B4

İL YÖNETİMİ NEDEN ‘ÖZCAN’ DESTEĞİNİ ARKASINA ALMIYOR?

Hal böyle olunca seçim çalışmalarının başlangıcı da Vekil Özcan’a göre değil il yönetimine göre yapıldı.

Seçim sürecinde Vekil Özcan ile omuz omuza hareket etmesi gereken CHP İl Teşkilatı, bunun aksine aday belirleme sürecinde ‘Örgüt ne derse o olur?’ anlayışını benimsedi. ‘Ben ne dersem teşkilat ona tamam der’ görüşündeki Dağıstanlı yönetimi, beklediği desteği bulamadı. Örgütün çizdiği yolda partililer yürümeyince seçim startı 20 kişiyle yapıldı.

F6506B48 69C3 4047 Bf2E 9Bf1Bbb2Acca

BPP’DE BAYRAKTARLA BİRLİKTE YER ALDILAR… BPP’DE BAYRAKTARLA BİRLİKTE YER ALDILAR…

Az sayıda partiliyle gerçekleşen ‘anlaşmazlığın’ gölgesindeki yürüyüşte Öncü Haber’in sorularını yanıtlayan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Sedat Çelikel, ilk olarak kendisini tanıtarak şunları söyledi:

“30-35 senedir Düzce’de hep cerrahi yönden hizmetler verdim. Bundan sonra belediyecilik anlamında hizmet vermek amacındayım. Bunu başarmak en büyük özlemim. Düzce’yi ve Düzceliler’i çok seviyorum.”

Muhabir: AHMET ÇELİK