Batı Karadeniz'in en önemli limanlarından Akçakoca ilçesinde balıkçılar, Valilik tarafından fırtınaya karşı yapılan uyarı üzerine tedbir aldı. Bazı balıkçılar, teknelerini karaya çekti.

AA-20231124-33012992-33012990-DUZCEDE_BALIKCILAR_FIRTINA_UYARISINA_KARSI_TEDBIR_ALDI

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, bugün ve pazar günü beklenen fırtınaya karşı önlem aldıklarını söyledi.

Karakaş, hafta sonu etkili olan fırtına nedeniyle zarar gördüklerini dile getirerek, "Geçen seferki fırtına nedeniyle balıkçılar olarak tedirgin vaziyetteyiz. Geçen seferki gibi fırtına olursa yapabilecek fazla bir şey yok. Sadece teknelerimizi korumaya alıyoruz." dedi.

AA-20231124-33012992-33012991-DUZCEDE_BALIKCILAR_FIRTINA_UYARISINA_KARSI_TEDBIR_ALDI

Önceliğin can güvenliği olduğunu vurgulayan Karakaş, "Malzemelerimizi sağlam yerlere aldık. Teknelerimizi karaya çıkardık. Denizde fazla teknemiz kalmadı. Hayırlısıyla kazasız belasız atlatırız." diye konuştu.

AFAD Düzcelileri SMS mesajı uyardı

Öte yandan, Düzce’de etkili olması beklenen ve kuvvetinin yer yer 100 kilometreye çıkması tahmin edilen fırtına nedeniyle AFAD Düzce halkını SMS mesajı uyardı. Yapılan uyarıda, “Meteoroloji verilerine göre, ilimizde kuvvetli ve tam fırtına bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olun” denildi.

Öncü Haber Merkezi / AA