banner851

banner955

ARICILAR ‘ULAŞIM KOLAYLIĞI’ İSTEDİ

Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü arıcılık faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda ilçedeki arıcılarla sıkıntıların ve taleplerin masaya yatırıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Akçakoca 25.05.2022, 11:16
931
ARICILAR ‘ULAŞIM KOLAYLIĞI’ İSTEDİ

Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toplantıda arıcıların sorunları ve çözüm yolları tartışıldı. Toplantı Akçakoca İşletme Müdürlüğü’nün eğitim merkezinde gerçekleştirildi.

İşletme Müdürü Levent Kartal moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Ekosistem Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Seyfettin Kiniş, Akçakoca İlçe Tarım Müdürü Cemil Uzun, Düzce ili Arıcılar Birliği Başkanı Cafer Kaba ve yöre arıcıları katıldı.

Bal ormanlarının önemi vurgulanan toplantıda, arıcıların bal ormanlarında konaklamaları sırasında arı ırklarının karışmaması için orman işletmesinden gerekli desteği alması talebi dile getirildi. Arıcılar, orman işletmesinin iş makinaları tarafından konaklama alanlarına ulaşımın kolaylaştırılmasının önemi üzerinde durdu.

Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede ise şunlar kaydedildi: “Düzce ili ormanlarında 1965 hektar bal ormanları her sene 20 bin 300 sayıda koloni arıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede kestane balı üretiminde de istenilen verim artışı sağlanmaktadır. Orman Bölge Müdürlüğü yöre arıcılarıyla eşgüdüm içerisinde var olan sorunları çözmek ve arıcıların durumunu daha iyi bir konuma getirmek için var gücüyle çalışmaktadır.”

banner844
Yorumlar (1)
. 7 ay önce
Bugün vatanımız için ölen şehitlerimiz var rabbim PKK yi ve destek veren vatan hainlerini kahrı perişan eylesin.
Yeni Sayımız