banner851

banner955

DÜZCE’NİN VE TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU

Akçakocalı Murat Kalıpçı, 2 yıldır yürütmekte olduğu Katar bakan danışmanlığı göreviyle Türkiye’nin olduğu kadar Düzce’nin de gurur duyduğu bir isim oldu.

Akçakoca 02.11.2021, 17:13
3756
DÜZCE’NİN VE TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU

34 yaşındaki yüksek endüstri mühendisi Murat Kalıpçı, Erdemir emeklisi olan babası Erol Kalıpçı’nın iyi yetiştirdiği bir ülke sevdalısı olarak vatanına diplomasi alanında hizmet veriyor.

Hacıyusuflar mahallesi muhtarı Lütfi Özcan’ın da yeğeni olan Murat Kalıpçı, arkadaşları tarafından küçükken sık kullandıkları ”Paşa” göbek ismiyle anılıyor. Diplomatik vazifeden fırsat buldukça Akçakoca Esentepe’deki evine gelen Kalıpçı, Katar Savunma Bakanı’nın danışmanı olarak da parmakla gösteriliyor.

Türkiye ve Katar Hükümetleri arasında yapılan iş birliği kapsamında 2 yılı aşkın süredir bakan danışmanlığını yürüten Akçakocalı genç, Türkiye büyükelçisiyle en son 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda görev aldı.

Murat Kalıpçı’nın genç yaşına rağmen Türkiye Cumhuriyeti adına almış olduğu yüksek sorumluluklar ve diplomasi alanında edindiği derin tecrübelerle çok daha yüksek mevkilere gelmesi ve ülkemizi uluslararası platformlarda en güzel şekilde temsil etmesine kesin gözüyle bakılırken, başarısına başarı katan Kalıpçı Akçakocalı hemşehrileri için de gurur abidesi oldu.

HABER: Tuncay TOP / Akçakoca

banner844
Yorumlar (5)
Serdivanlı 13 ay önce
Bir Sakaryalı olarak yazıyorum, kendisini yakinen tanırım Akçakoca sevdalısı bir vatandaştır. Helal olsun Gurur Duyduk
Traveller 1 yıl önce
Katar savunma bakanı 34 yaşındaki endüstri mühendisi'ne ne danışıyor merak ettim doğrusu...
Akçakocalı 1 yıl önce
Gurur duyuyoruz...
Resul İnan 1 yıl önce
'' atanmış '' övmekte dibin dibi artık.
Düzcelii 1 yıl önce
Resul Bey, Murat kardeşim Qatar hükümetinden davet alarak gitmiştir. Bu arkadaş devlet memuru değil ki atama olsun.
Yeni Sayımız