banner851

banner955

HEYELAN NEDENİYLE OLUŞAN ÇATLAKLAR ONARILIYOR

Heyelan nedeniyle çatlar oluşan ve trafiğe kapatılan Karadeniz Sahil Yolu'nun Akçakoca kesiminde, Melenağzı Köprüsü mevkisinde Düzce İl Özel İdaresi ve Karayolları ekiplerinin onarım çalışması sürüyor.

Akçakoca 19.02.2022, 12:25 19.02.2022, 15:33
2603

Yoğun kar yağışının ardından sağanak yağmurun etkisi altına giren Düzce’de karla yumuşayan toprağa düşen yağmur il genelinde 100’den fazla noktada büyüklü küçüklü heyelana neden olmuştu.

Karadeniz Sahil Yolu'nun Akçakoca kesiminde, Melenağzı Köprüsü mevkisinde 10 Şubat’ta meydana gelen heyelana yolda çatlaklar oluşturdu.

Trafiğe kapatılan yolun onarılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Düzce İl Özel İdaresi ve Karayolları ekiplerince yürütülen çalışmalarda yeniden benzer durumlar meydana gelmemesi için ince eleyip sık dokunuyor.

Yağışlar nedeniyle zaman zaman kayan bölgelerin artması ve çatlakların büyümesi, ekiplerin çalışma alanını genişletiyor.

Güvenlik önlemi alınan yol, Paşalar mevkisi 6. kilometreden itibaren trafiğe kapalı bulunuyor.

Ağır tonajlı araçların her iki yöne geçişine izin verilmezken, diğer araçların ulaşımı ise oluşturulan tali yoldan sağlanıyor.

AA / Öncü Haber Merkezi

banner844
Yorumlar (4)
Düzce'li.. 8 ay önce
Duy da inanma çatlakları doldurmakla olur mu.. Hemen servis yolu yapar, yolu kontrollü önce açarsın, sonra çift taraflı kazıkları yaparsın.. O bölgeyi, o yolu sık kulanan olarak, öyle hummalı çalışma olmaz.. Devletin gücü Düzce'de bitiyor.
Düzce'li.. 8 ay önce
Yol yapıldı ilk yıl bir göçme ikinci yıl sa ikinci heyelan.. Kalite tesadüf değil.. Sakarya'dan girin melen ağzına kadar duble dört şerit ve süper yol kalitesi, tek garip kavşak yok.. Sonra melen ağzı karaburun zulum, sonrası iki şerit yol..
hakkı 8 ay önce
ihaleyi kim aldı yaptı onu eleştirsenize yüreğiniz varsa yüreğiniz atıp tutmayla olmuyor bu işler. sözde düzce televizyonusunuz yüreğiniz yokki haber yapasınız.
Niye heyelenda kaymış 8 ay önce
Hummalı çalışma, nir daha kayma olmaması için titiz çalışılıyor diye yalakalık yapacağınıza daha yeni yapılmış yol neden bu hale geldi, tamiri neden ilk yüklenici firma yapmıyor vs. onları anlatın. Bu gazetecilik değil. Yandaşlık, yalakalık…
21
parçalı bulutlu