banner851

banner614

KRİTERLERİ BAŞARIYLA GEÇTİLER

banner619

Akçakoca Belediyesi'nin çalışmalarıyla bu yıl da 3 plajı mavi bayrak almaya hak kazandı.

banner846
Akçakoca 12.08.2020, 10:19 12.08.2020, 18:03
2404
banner844

Karadeniz incisi Akçakoca’da, Akevler, Çuhalı ve Kale Plajları deniz suyunun temizliği, çevre yönetimine verilen önem, engellilere yönelik verilen hizmet ve plajların donanımı gibi kriterleri başarıyla geçerek mavi bayrak ödülünü kazandı. Akçakoca Belediyesi’nin hazırlıkları tamamlanması ve plajların kontrollerinin ardından bayraklar teslim edilecek.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, “Batı Karadeniz’in İncisi Düzce’nin denize açılan yüzü turizm kendi Akçakoca’nın sahillerine tatilcilerin gönül rahatlığı ile gelmeleri için çalışıyoruz. İlçemizde 3 adet Mavi Bayraklı plajımız bulunuyor. Akçakoca Belediyesi olarak ilerleyen zamanda Akçakoca’nın bazı plajlarını da mavi bayraklı hale getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

MAVİ BAYRAKLI PLAJ NEDİR?

Mavi Bayraklı plaj; yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği kriterlerinde yüksek standartları yakalayan yüzülebilir alanları kapsıyor. Global ölçütlerde bir topluluk olan FEE (Foundation for Environmental Education – Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı) tarafından yürütülen Mavi Bayrak projesi, yerel yönetimler ve plaj işletmelerini, insan sağlığını ve doğayı koruma politikaları çerçevesinde denetleme misyonuna sahip.

Yorumlar (1)
Baskana 11 ay önce
BASKAN SEN ONCE LAL KAFENIN ALTINDAKI PLAJA BI GIRIŞ ACTIET.ADAM GIRISI KAPTMIS.BIR LAL KAFE VE MAİ RESTERONTIN ALTI..BURALARA NERDEN GIRECEZ BAŞKAN..SEHIR MERKEZINDEKI PLAJLARA GIRIS YERLERI YOK..
20°
parçalı az bulutlu