banner851

banner955

MİLLİ EĞİTİMİN KAPISINI ÇALDILAR…

Okulların kapanmasına 2 ay kala, Akçakoca ilçesinde eğitim krizi patlak verdi. Bazı okullarda, yıkım ve tadilat kararı alınmasının ardından, bu okullarda eğitim gören öğrenciler, ilçedeki diğer okullara yönlendirildi. Misafir öğrencilerin gelmesi ile de Akçakoca Bahattin Güçlü Ortaokulunda ikili eğitime geçilerek, ortaokul öğrencilerinin 13: 00- 21.00 saatlerinde eğitim görmesi kararlaştırıldı. Bu durum ise velileri çileden çıkarttı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giden veliler, küçük çocuklarının okuldan geç çıkacak olmasına tepki gösterdi.

Akçakoca 15.04.2022, 18:36 16.04.2022, 14:34
2156

Akçakoca’da Piri Reis Teknik Anadolu Lisesi,  Barbaros Anadolu Lisesi ile ilgili yıkım kararı alınması, Sosyal bilimler, Gönül Yavuz, Beyören ve Hamiyet Sevil okullarının ise güçlendirme çalışmaları kapsamında, bu okullarda eğitim gören öğrencilerin diğer okullara taşınması gündeme geldi.

Okulların kapanmasına sadece 2 ay varken dönem ortasında yıkım kararı verilen Akçakoca Piri Reis Ticaret Lisesi öğrencileri, Akçakoca Bahattin Güçlü Ortaokuluna taşınması kararlaştırıldı.

Bahattin Güçlü Ortaokulunda mevcut öğrencilerin bulunmasında dolayı okulda ikili eğitime geçildi.  Misafir öğrenciler nedeniyle de Bahattin Güçlü Ortaokulu öğrencileri saat 15.00- 21.00 saatleri arasında eğitim görecek.

Bu okulda eğitim gören 7-14 yaş grubundaki, küçük öğrencilerin akşam geç saatlerde okuldan çıkacak olmaları, öğrenci velilerini tedirgin etti. Cimer’e gerekli başvuruları yapan veliler, en kısa zamanda uygulamanın son bularak, daha makul bir çözüm bulunmasını talep ettiler.

Bugün, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kalabalık gruplar halinde giden veliler, duruma tepki gösterdi. Konu ile ilgili Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü’nün devreye girmesi ve küçük öğrencilerin okul çıkış saatlerinin daha erken saatlere çekilmesi bekleniyor.  

banner844
Yorumlar (2)
bu nasıl bir saçmalık. or 8 ay önce
ayıptır
Fatoş veli 8 ay önce
Pardonda sizin duzce aziziye ilköğretim okulunda n haberiniz yok herhalde biz velilerde aynı konuyla ilişkili müzdarip izz bizim çocukları da olmuşa güclendirme yapılacak diye necmi Boş ver okuluna gondereocekler o okul bizim mahalleye ci uzak servis tutma gücü yok velilerin ne olucak bilinmiyo herkez çok tedirgin ve isyanda lütfen bizim okuluda haber yapın araştırın
Yeni Sayımız