banner851

banner614

NE MASKE VAR NE DE SOSYAL MESAFE!

banner619

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın kentteki esnafı ziyaret ederken, maske ve sosyal mesafe kurallarını göz ardı etmesi ‘Örnek olması gereken idareciler de bunu yaparsa…’ dedirtti.

banner846
Akçakoca 26.10.2020, 15:13
4032
NE MASKE VAR NE DE SOSYAL MESAFE!
banner844

Koronavirüs salgını tüm Türkiye’de yeniden atağa geçmiş durumda… Düzce genelinde toplam vaka sayısı 4 bin 583’e yükselirken, vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına daha sıkı sarılması isteniyor. Ancak halka örnek olması gereken idarecilerin salgın yokmuş gibi hareket etmesi tepki çekiyor.

Akçakoca’da gerçekleştirilen koronavirüs tedbirleri denetimlerinde en ön safta yer alarak kent halkını uyaran Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın geride kalan hafta sonu esnaflara yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerde maskesiz olması dikkat çekti.

İlçe merkezinde kepenk açan çok sayıda esnafı işyerlerinde ziyaret ederek ‘Hayırlı işler’ dileyen, sıkıntı ve taleplerini dinleyen Yanmaz’ın maske takmamasının yanı sıra sosyal mesafe kuralına da uymaması eleştiri konusu oldu.

Halka ‘Kurallara uyun’ çağrısı yapan bir yerel yöneticinin tüm kuralları yok saymasını eleştiren bir vatandaş, Akçakoca Belediyesi’nin sosyal medya hesabından ziyaretlere ilişkin yaptığı paylaşımın altına şu yorumu yazdı:

“Rize’den takip ediyorum başkanımızı ama örnek davranış ve sağlığınız için maske şart başkanım, iyi çalışmalar diliyorum...”

Yorumlar (6)
"Aziz Türk Milleti 7 ay önce
Yahu kardeşim düğün yapan insanlara ceza yağdıran Erdoğan'ın polisleri bu adama neden ceza kesemiyor. Faruk Özlü'nün kermesini neden kaldırttıramıyor?
Cuhalli 7 ay önce
Papucumum başkanı
Resul İnan 7 ay önce
nisan mayıs aylarında ülke kırılırken bu adam esentepe çay bahçesinde esnafın omuzuna elini atmış masada muhabbetteydi
Hawkie 7 ay önce
Ümam yellenirse cemaat pisletirmiş. Cahillik makam mevki ayırmıyor.
Hawkie 7 ay önce
Ümam yellenirse cemaat pisletirmiş. Cahillik makam mevki ayırmıyor.
Osman 7 ay önce
Fırıl fırıl dönerken rüzgara kapılıp gitmiştir maskesi.
23°
açık