banner851

banner955

NÜFUSU HAFTA SONLARI 4 KATINA ÇIKIYOR

Düzce'nin denize açılan penceresi Akçakoca, hafta sonları günübirlik ziyaretçilerin akınına uğruyor. Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Rıza Çakar, ilçe nüfusunun hafta sonları 4 katına çıktığını belirtti.

Akçakoca 12.07.2020, 13:30
1394
NÜFUSU HAFTA SONLARI 4 KATINA ÇIKIYOR
banner1032

"Batı Karadeniz'in incisi" olarak adlandırılan Düzce'nin Akçakoca ilçesi, İstanbul ve Ankara gibi metropol kentlere ulaşım kolaylığı nedeniyle özellikle günübirlik tatilcilerin uğrak noktası oluyor.

Yaklaşık 35 kilometre sahil şeridine ve mavi bayraklı plajlara sahip ilçe, özellikle hafta sonları çevre illerden gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olarak turizmde ön plana çıkıyor.

Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Rıza Çakar, ilçenin çevre illerden günübirlik gelen ziyaretçilerin akınına uğradığını söyledi.

İlçe nüfusunun hafta sonları 4 katına çıktığını belirten Çakar, "Çevre il ve ilçelerin yanı sıra Ankara ve İstanbul gibi metropol şehirlerden günübirlik gelen turistlerimiz çok sayıda." dedi.

Akçakoca'nın doğal güzelliklerini görmeleri için yerli ve yabancı turistleri ilçeye davet eden Çakar, "Plajlarımızla ve doğamızla Akçakoca gerçekten güzel bir yer. Gelen turistler de Akçakoca'nın keyfine varıyor. Deniz, kum, güneş Akçakoca'da her zaman var." diye konuştu.

banner844
Yorumlar (2)
hamza 2 yıl önce
Akcakoca Duzce yi 10 sene icinde gecer gelisim olarak Duzce de hicbir yatirim yapilan hicbirsey yok ilce gibi merkez ayni Akcakocadan buyuk patlama bekliyorum 10 sene icinde
Naim 2 yıl önce
Bu yıl Akçakoca bomboş. DALGAKIRAN yapılmalı. O zaman görün Akçakoca yi
20
az bulutlu