banner614

NÜFUSU HAFTA SONLARI 4 KATINA ÇIKIYOR

banner619

Düzce'nin denize açılan penceresi Akçakoca, hafta sonları günübirlik ziyaretçilerin akınına uğruyor. Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Rıza Çakar, ilçe nüfusunun hafta sonları 4 katına çıktığını belirtti.

banner846
Akçakoca 12.07.2020, 13:30
1370
NÜFUSU HAFTA SONLARI 4 KATINA ÇIKIYOR
banner844

"Batı Karadeniz'in incisi" olarak adlandırılan Düzce'nin Akçakoca ilçesi, İstanbul ve Ankara gibi metropol kentlere ulaşım kolaylığı nedeniyle özellikle günübirlik tatilcilerin uğrak noktası oluyor.

Yaklaşık 35 kilometre sahil şeridine ve mavi bayraklı plajlara sahip ilçe, özellikle hafta sonları çevre illerden gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olarak turizmde ön plana çıkıyor.

Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Rıza Çakar, ilçenin çevre illerden günübirlik gelen ziyaretçilerin akınına uğradığını söyledi.

İlçe nüfusunun hafta sonları 4 katına çıktığını belirten Çakar, "Çevre il ve ilçelerin yanı sıra Ankara ve İstanbul gibi metropol şehirlerden günübirlik gelen turistlerimiz çok sayıda." dedi.

Akçakoca'nın doğal güzelliklerini görmeleri için yerli ve yabancı turistleri ilçeye davet eden Çakar, "Plajlarımızla ve doğamızla Akçakoca gerçekten güzel bir yer. Gelen turistler de Akçakoca'nın keyfine varıyor. Deniz, kum, güneş Akçakoca'da her zaman var." diye konuştu.

Yorumlar (2)
hamza 12 ay önce
Akcakoca Duzce yi 10 sene icinde gecer gelisim olarak Duzce de hicbir yatirim yapilan hicbirsey yok ilce gibi merkez ayni Akcakocadan buyuk patlama bekliyorum 10 sene icinde
Naim 12 ay önce
Bu yıl Akçakoca bomboş. DALGAKIRAN yapılmalı. O zaman görün Akçakoca yi
17°
parçalı bulutlu