banner851

banner614

ÖZEL İDARE ÇÖPLERİ TOPLAMIYOR…

banner619

Akçakoca ilçesinde turizm sezonu ile birlikte, özellikle Düzce İl Özel İdaresi sorumluluğunda bulunan bazı bölgelerden çöp şikayetleri gelmeye devam ediyor. İl Özel İdaresi’nin turizm sezonunda mücavir alan dışındaki bölgelerde çöpleri toplamaması, vatandaşların tepkisine yol açıyor.

banner846
Akçakoca 23.08.2020, 16:29 24.08.2020, 11:33
1384
ÖZEL İDARE ÇÖPLERİ TOPLAMIYOR…
banner844

Batı Karadeniz’in İncisi Akçakoca ilçesinde yaz sezonu ile birlikte, özellikle Düzce İl Özel İdaresi sorumluluğundaki bölgelerden gelen çöp şikayetleri giderek artmaya başladı. Kendi sorumluluk alanında çöpleri toplamayan Düzce İl Özel İdaresine tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Yine İl Özel İdaresi sorumluluğunda bulunan, Akçakoca iskele kampingte daha önce habere konu olan çöp sorunu bu defa başka bir boyuta taşındı. Yaz mevsiminin gelmesiyle nüfusu 3’e katlanan ve Karadeniz’in incisi olarak nitelendirilen Akçakoca’da sezon boyunca tatilcilerin en büyük şikayeti toplanamayan çöpler oldu. İl Özel İdaresi’nin kendi görev sahasında bulunan çöpleri toplamaması, vatandaşlar tarafından turizme vurulan en büyük balta olarak değerlendiriliyor.

Akçakoca Shell mevkiinde yer alan İskele Kampingte 10 gündür kırık olan çöp bidonu,  vatandaşların defalarca İl Özel İdaresi yetkililerine haber verilmesine rağmen değiştirilmedi.  Özel İdare yapılan çağrılara kulak asmaması, tatilcileri adeta çileden çıkardı.

Öte yandan, Shell olarak bilinen Akçakoca Kumpınar mevkiinde, Akçakoca Belediyesi Mücavir Alanı içindeyken sürekli toplanan çöpler, Mücavir alan dışına çıkarılması ve İl Özel İdaresi sorumluluğuna geçmesinin ardından çöplerin toplanmadığı görülüyor. 

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
Mehmet 11 ay önce
Geçen hafta 50tl verdim kamp denilen mezbahaneye girdim ne tuvalet ne banyo rezil yerler nede temizlik adım atılacak yer dehil
düzceli 11 ay önce
bi çöp sorunu yeni degil ki hep vardı
Yorumcu 11 ay önce
Koskoca mynette kaynasli da dugunde iki kadin vuruldu haberi var bizom yerel medyaysa iyiyor tek satir yok
X 11 ay önce
Şu çöp konteyner larını arasıra toplayıp çamaşır suyu ile iyice yıkasanız.
Doğrucu 11 ay önce
Kamp alanına giriş 30 tl ! Bazı işletmeler hiç ücret ödemeden temizlik hizmeti almak istiyorlar ????
Vatandaş 11 ay önce
Dünyanın parasını kazanıyolar 2 tane daha çöp kovası alıp koyun işletmenizin önüne batmazsınız merak etmeyin. Sizin müşterilerinizin çöpü bunlar. Satıp para yerken iyi dimi.
Emine 11 ay önce
Yalnızca bi firmaya yüklenmeyin o bölgedeki martı yılmaz iskele bütün kamp alanları kumsallar böyle çöp içinde
15°
açık