banner851

banner614

PLAJLAR SEZONA HAZIRLANIYOR

Akçakoca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaz sezonunun başlamasıyla plajlarda hummalı bir çalışma başlattı.

banner619
Akçakoca 07.06.2021, 12:05 08.06.2021, 17:55
505

Hem yaz sezonunun açılmasıyla hem de salgınla mücadelede başlayan yeniden normalleşmeyle turizmde hareketlilik başladı. Binlerce insanın yaz tatilini geçirdiği Düzce’nin Karadeniz’e açılan kapısı Akçakoca’da da turizme yönelik çalışmalara hız verildi.

Akçakoca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler plajlarda hummalı bir çalışma başlattı.  Ekipler, hareketli geçmesi beklenen sezon öncesinde ilçedeki plajlar turistlerin kullanımına hazır hale getiriyor.

Eş zamanlı olarak yürütülen çalışmalarla plajlardaki çöpler toplanıyor. Dalgalarla kıyıya vuran atıklar da bertaraf edilirken kum aracı ile de kalan ince atıklar ayrıştırılıyor. Aynı zamanda kış ayları boyunca dalgalar nedeniyle şekli bozulan kumsallarda düzeltme işlemiş uygulanıyor.

MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISI 2’YE İNMİŞTİ

Öte yandan ‘Karadeniz’in İncisi’ Akçakoca’da daha önce sayıları 3 olan mavi bayraklı plajların sayısı Akevler Plajı’nın gerekli şartları sağlayamadığının tespit edilmesinin ardından bu yıl yapılan kontrol ve denetimlerde 2’ye düşürüldü. Karadeniz’in önemli turizm bölgelerinden olan Karasu’da ilçe belediyesinin sahil hattı boyunca sıkı bir denetimle mavi bayrağı korumaya yönelik denetimleri bilinirken Bartın’ın tatil beldesi İnkumu Plajı da gerekli şartların sağlanmasıyla bu yıl mavi bayrak almaya hak kazandı. Kamuoyu çevre illerde turizme yönelik adımların atıldığı bir dönemde Akçakoca Belediyesi'nin mavi bayraklı plajına sahip çıkamaması tepki göstermişti. 

Yorumlar (3)
CAN 4 ay önce
ALIN ADAMGIBI TEMIZLEME TIRAKTÖRÜ NE VARSA OTOMATIK TEMIZLIYO HATDA INCE KUMLARDA YUMRUK KADAR TAS VARSA ONLARI BILE TOPLUYO ALANYADA GÖRDÜM KUM IP INCE SÜPER
Düzceli 4 ay önce
Ekiplere emekleri için teşekkürler. Umarım çevreye çöp atanlar, çevreyi kirletenlere yönelik ağır ceza ve yaptırımlar içeren bir yasa çıkarılır. Bu çevre teröristlerini başka şekilde durduramıyacağız. Davar gibi etrafı pisletiyorlar.
başkana 4 ay önce
Çuhallı plajında koloni halınde gezen afganlıları suriyelileri görmek istemiyorum..biraz çeki düzen verirsiniz heralde..ne işleri var aile arasında onların..