banner851

banner614

"SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN"

banner619

İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye genelinde sıkı denetim yapılacağını açıklamasının ardından Akçakoca’da bugün maske ve sosyal mesafe denetimlerinin ikincisi gerçekleştirildi.

banner846
Akçakoca 11.08.2020, 15:00 11.08.2020, 15:12
1303
"SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN"
banner844

Artan koronavirüs vakalarını önlemek amacıyla Düzce merkezde olduğu gibi ilçelerinde de 10 gün sürecek denetimler başladı. Akçakoca'da kaymakamlık, belediye ve ilgili kurum temsilcilerinin yer aldığı denetimlerin ilk durağı Hüseyin Yanmaz Kapalı Pazaryeri oldu.

Pazardaki esnaf ve vatandaşlara hijyen, maske ve sosyal mesafe konularında hatırlatmalarda bulunuldu.

Akçakoca Kaymakamlığı'ndan denetimlere ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi:

"İçişleri Bakanlığı'nın genelgeleri kapsamında "Sağlık İçin Hepimiz İçin" mottosu ile pazar yeri ve işletmelerde Kaymakam Vekili Mehmet Fatih Yakınoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan, ilçe emniyet müdürü, ilçe jandarma komutanı, ilçe sağlık müdürü, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, Esnaf Sanatkarlar Odası Temsilcisi Yunus Güner ve ilgili kurum müdürlerinin katılımı ile denetimler yapıldı. Vatandaşlar ve esnafa yönelik rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik yürütülmüş gerekli uyarılar yapılmıştır. Önümüzdeki on günlük sürede çeşitli iş kollarına yönelik denetimler devam ettirilecek olup vatandaşlarımızın , esnafımızın ve ilçemize gelen misafirlerimizin özellikle temizlik, maske ve mesafe kuralına riayet etmeleri salgının önlenmesi için önem arz etmektedir."

Yorumlar (0)