banner851

banner614

TOPLANTIDAN BASINI KOVARAK SUSTURMAYA KALKTILAR

Akçakoca Belediye Meclisi’nin şubat ayı oturumu skandal bir olaya ev sahipliği yaptı. Oturuma başkanlık eden Belediye Başkanı Okan Yanmaz, basını ortalığı karıştırmakla itham ederek, meclis üyelerine ‘Artık basın mensuplarını toplantılara almayalım’ teklifinde bulundu. Tüm partilerden meclis üyeleri, oy birliğiyle karar alıp basın mensuplarını salondan çıkarttı. Böylelikle Akçakoca Meclisi, eşi benzeri görülmemiş bir sansüre imza atarken, akıllara şu soru geldi: ‘Halkın oyuyla koltuğa oturan Başkan Okan Yanmaz halktan neyi saklıyorsun?’

banner619
Akçakoca 01.02.2021, 21:33
4091
TOPLANTIDAN BASINI KOVARAK SUSTURMAYA KALKTILAR

Akçakoca’da muhalefetin ‘Usulsüz harcama ve işlemlerle belediyede saltanat sürüyor’ dediği Belediye Başkanı Okan Yanmaz yine yaptı yapacağını! Son dönemde icraatlarıyla değil eleştirilerle adından söz ettiren Başkan Yanmaz, halka veremediği hizmetin acısını basından çıkartmaya kalktı. Üstelik meclisi kullanarak! İşte bu skandal niteliğindeki olayın detayları…

İŞTE SKANDAL KARAR BÖYLE ALINDI

Akçakoca Belediye Meclisi’nin şubat ayı oturumu saat 16.00’de meclis salonunda başladı. Basın mensuplarının da meclis üyeleriyle birlikte yer aldıkları toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra oturuma geçildi. Bu esnada bir açıklama yapan Belediye Başkan Okan Yanmaz, basının meclis oturumlarında yaşanan tartışmaları taraflı ve manipülatif haber yaptığını, küçük bir ilçe olan Akçakoca’da insanların yaşanan tartışmalar nedeniyle birbirlerine düşmanca bakar olduklarını, bu duruma meydan vermemek adına basın mensuplarının toplantılara alınmaması yönünde bir teklifte bulundu.

Diğer meclis üyelerinin de zımnen destek verdikleri karar oy birliğiyle kabul edilirken, Belediye Meclisi’nin tüm üyeleri, tarihinde eşine rastlanmadık bir tavırla, halkın haber alma özgürlüğüne kast eden bu sansür kararına destek vermiş oldu.

DÜZCE BU UTANÇ HAREKETİNİ UNUTMAZ

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın basın mensuplarını Belediye Meclis Salonu’ndan çıkartması ne kadar yanlış bir hareket ise meclisteki diğer partilerin üyesi olan seçilmişlerin de bu karara destek vermesi aynı orandan yakışıksız bulundu. Görevleri halka en doğru haberi vermek olan basın mensuplarını sadece kendi çıkarlarını düşünerek dışarı çıkartan Akçakoca Meclisi’nin bu hareketi tarihe utanç olarak düştü.

HALKTAN NEYİ SAKLIYORSUN?

Basınla arasında kişisel bir sorun olduğunu gazetecileri salondan çıkartma teklifinde bulunarak açıkça ortaya koyan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın bu tutumu, “Akçakoca halkından neyi gizliyorsun?” sorusunu akıllara getirdi.

ACİLEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Belediye meclis oturumlarında alınan kararları ve zaman zaman yaşanan tartışmaları gündeme taşıyan basın mensuplarını alelacele dışarı çıkartan ve oturuma basına kapalı şekilde devam eden meclisin ya da ilgili partilerin bunun açıklamasını acilen kamuoyuna yapması bekleniyor.

MAKAMIN AĞIRLIĞINI HALA KAVRAYAMADI

Gerçekleri gizlemenin imkansız olduğu bu dönemde anlık kibrinin kurbanı olan ve buna tüm meclisi alet eden Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz bir kez daha kabul edilemez bir hamleyle başkanlık makamının sorumluluklarını hala kavrayamadığını gösterdi.

AK PARTİ AKÇAKOCA TEŞKİLATI’NDAN KARAR TEPKİ

Öte yandan AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı adına açıklama yapan Yerel Yönetimler Başkanı Hasan Ali Yanmaz, ilçe teşkilatı olarak kararı kınadıklarını ve her daim basının yanında olduklarını bildirdi.

banner844
Yorumlar (10)
Akçakocalı 8 ay önce
Su ısındı kaynıyor basını almayacak özel mülk mü belediye çok arar geçmiş yönetimi bu millet kamera takın evden izlemek istiyorum meclis toplantısını örnek al il belediyeni Akçakoca mahalle olarak merkeze bağlanmasi faydalı olacağını düşünüyorum
KALIBININ ADAMI OLMAK LAZ 8 ay önce
BU KAÇINCI YANLIŞI OLDU BEN SAYISINI BİLE UNUTTUM, AMA ŞUNU ANLADIM, SEÇİMLERDEN ÖNCEKİ OKAN BU OKAN DEĞİLMİŞ, KALABININ ADAMI SANMIŞTIM O DA DEĞİLMİŞ.
halk 8 ay önce
Gayet iyi yaptı.Başkan çok iyi yaptı..Nedir Belediyenın sizden çektiği Öncü.Sürekli bi, karalama..
Kaynaşlılı 8 ay önce
Sonuç kısmı : Akp basının yanındaymış :D
levent 8 ay önce
başkan dogru yapmış.basın olarak bazen işin cıvığını çıkartıyorsunuz
Aziz milletmiş 8 ay önce
Zamanında bu 5.sınıf ülkeye tepeden bakan bir göz iyidir (AB Süreci) dediğimizde; 'Kimse Türkiye'ye parmak sallayamaz' gibi hamasi söylemlerle bu cahil halkı arkalarına alıp saltanatlarını kurdular! 17-25 Aralık'ın mimarileri ve derin devlet...
adamın teki 8 ay önce
Hepsini tebrik ederim, tetikçi medyayı da aralarına almadıkları için.
Metin Gure 8 ay önce
Hayatimda boyle bir belediye badkani gormedim kurtlar vadisi elim kirilsaydida vermeseydim oy yazik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın