banner851

banner955

'VİRA BİSMİLLAH' DEMEK İÇİN GÜN SAYIYORLAR

Akçakocalı balıkçılar, yeni sezon öncesinde hazırlıklarının büyük kısmını tamamladı. 1 Eylül'de başlayacak av sezonunda palamut, çinekop ve hamsi bolluğu bekleniyor.

Akçakoca 29.08.2022, 15:56 29.08.2022, 17:12
958

Türkiye'nin balık ihtiyacının karşılandığı Batı Karadeniz’in önemli limanlarından Düzce’nin Akçakoca ilçesinde balıkçılar, 1 Eylül'de başlayacak yeni av sezonundan umutlu…  

Yaklaşık 5 aylık aranın ardından yeni sezon öncesinde ağ onarımlarını tamamlayan balıkçılar, mavi sulara açılmak için gün sayıyor.

Uzun süre denizde kalacak teknelerin boyama işlemleri biterken, motor bakım işlemleri de devam ediyor.

Balıkçıların, sezon öncesi son hazırlıkları durmaksızın sürerken, artan mazot fiyatları nedeniyle balıkçı tekneleri için mazottan KDV'nin kaldırılması beklentisi yüksek sesle dile getiriliyor.

‘Vira Bismillah’ demeye sayılı günler kala hazırlıkların büyük kısmının tamamladıklarını aktaran balıkçılar, yeni av sezonunda palamut, çinekop ve hamsi bolluğu beklediklerini ifade etti.

Havaların elverişli gitmesi sayesinde hamsi başta olmak üzere birçok türde balık bolluğu yaşanacağına kesin gözüyle bakan Akçakocalı balıkçılar, “Sezon açılmasına kısa bir süre kala avcılık için hazırız.” dedi.  

banner844
Yorumlar (2)
Avni 1 ay önce
Rahat Olun..Denizin ve Baligin En cok oldugu bolgede..Yine En pahali fiyattan duzceliler olarak biz yeriz..Bizdeki esnaf.ve balikcilar ac gozlu doymak nedir bilmezler..konyada hamsi 15 tl iken biz burda 35 tlye yiyorduk..Duzce turkiyenin en pahali ili. Ben demiyorum istatistikler diyor..Sonra kazanamiyoruz derler.gozleri ac ac..gobekleri ileride..
Baran 1 ay önce
Haklısın fakat Limana ilk indiginde bolca alabilirsin ve derin dondurucuya doldura bilirsin daha uygun olur
18
açık