Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce tarafında olmasına rağmen ‘Bolu Dağı’ olarak anılan dağ için yıllardır süregelen yanlışı düzeltme yönünde yaptığı çağrıya kaba bir üslupta karşılık veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yanıt gecikmedi. Başkan Özcan’ın saygı sınırlarını zorlayan söylemlerine seyirci kalmayan Başkan Özlü, tasavvuf ehli ve hoşgörünün simgesi olarak kabul edilen ilim insanlarının sözleriyle komşu başkana şöyle seslendi:

SENİ DÜZCE’DE TEMSİL EDENİN SİCİLİNE BAKILMAZ MI FATİH ERBAKAN? SENİ DÜZCE’DE TEMSİL EDENİN SİCİLİNE BAKILMAZ MI FATİH ERBAKAN?

“Mevlana der ki; 'Bir lafa bakarım laf mi diye, bir de söyleyene bakarım adam mi diye...

Fuzuli ise 'Söz söylemek irfan ister, anlamak insan'... diyor...

Yani anlayacağın; -pek sanmıyorum ama-aklının başında olduğu' bir günün ya da saatin olursa; Düzce'ye gel, sana tane tane, aklının alacağı biçimde coğrafya, tarih anlatayım. Bir de Bolu Ovası’ndan Düzce'ye doğru bakıver. Gördüklerin sana yeter!”

‘Akıllı ol bahsini ayrıca görüşeceğiz”

Başkan Tanju Özcan’ın açıklamasının sonunda kullandığı ve Düzceliler’i öfkelendiren 'Akıllı ol' çıkışı için ise Özlü, ‘Bu bahsi seninle ayrıca konuşacağım!’ ifadesini kullanarak, sosyal mecrada çirkinliği çirkinlikle örtmeyeceğini açıkça vurguladı.

Ö Z L Ü Ü

Düzce’den etkin tepki bekleniyor

Öte yandan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kendisini Özlü’den üstün görerek yaptığı kibir dolu açıklamaya ve Kaynaşlı, Akçakoca, Yığılca ilçelerini Bolu’ya bağlama restine Düzce kanadındaki siyasilerin etkin bir şekilde tepki göstermesi bekleniyor.

Editör: Zeki Aşıkoğlu