Düzce halkı 2023 yılına büyük bir coşku ile girdi. Yeni yılı kutlayan halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için il genelinde polis ve jandarma ekipleri teyakkuza geçti. Kent merkezinin birçok noktasında polis ekipleri eğlence mekanları, metruk binalar, park ve bahçelerde denetimlerini sıklaştırdı.

Trafik ekipleri de kent merkezinin ana arterleri başta olmak üzere, D-655 Akçakoca Karayolu, D-100 Bolu Dağı Kaynaşlı Mevkiinde İHA destekli alkol ve trafik denetimleri yaptı.

Düzce Üniversitesi Bölgesinde yapılan denetimlerde ise, O.S idaresindeki 81 ACE 001 plakalı araç polis ekiplerinin dur ihtarına uymayarak, kaçmaya başladı. Yunus ve Asayiş ekiplerinin uzun süren kovalamacısının ardından Konuralp mevkiinde durdurulan otomobil sürücüsünün alkol metre ile yapılan kontrollerinde alkol sınırını aştığı tespit edildi. Otomobili kendisinin sürmediğini iddia eden sürücü, uzun süre alkol metreye üflememek için direndi.  Daha önce de alkollü araç kullanmaktan işlem yapıldığı tespit edilen sürücünün ehliyetine 2 yıl süreyle el konuldu.

Foto / Görüntü: Düzce Son Dakika Haber Ajansı

Haber: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı