Düzce’de İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Gümüşova İlçe Devlet Hastanesinde görevli ekiplerince halk sağlığı ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak, toplumda fiziksel aktivite alışkanlığını ve farkındalığını arttırmak, yürütülen çalışmaları daha da görünür kılmak amacıyla sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Gümüşova PTT önünden başlayan ve Gümüşova Kaymakamlık önünde sona eren yürüyüşe, Sağlık Yöneticileri, İlçe Mülki İdari Amirleri, personeller, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

ORMAN İŞLETME’DE TOPLANTI DÜZENLEDİ ORMAN İŞLETME’DE TOPLANTI DÜZENLEDİ

Öte yandan İlçede, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Biriminde görevli personeller; kanserinin risk faktörleri, belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri konularında bilgilendirmek, kanserden korunacak sağlıklı yaşam koşullarına yönlendirmek ve kanser taraması yapmak amacıyla, Mobil Kanser Tarama Aracıyla ile Sağlık Taraması yapıldı.

Mobil Sağlık aracıyla tarama hizmeti vatandaşın ayağına götürerek sağlık taraması yaptıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz: “Amacımız toplumda farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalar yaparak halkımızı bilinçlendirmek ve hastalığa erken tanı koyup erken tedaviye başlayarak, kansere bağlı ölümleri azaltmaktır.” İfadelerini kullandı.