SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de seçmenler 31 Mart Pazar günü, Düzce’nin yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına giderek oy kullandı. Düzce il genelinde Belediye Başkanlıklarında olduğu gibi mahalle ve köy muhtarlığı seçimleri de büyük bir rekabete sahne oldu. Düzce genelinde yüzlerce muhtar adayının yarıştığı seçimlerde, öyle bir muhtar adayı vardı ki, güler yüzü ve çalışkanlığı nedeniyle mahallelinin sevgisini kazandığı için karşısına rakip bile çıkmadı. 
İki dönem muhtarlık yaptığı Camikebir Mahallesi’ne birçok hizmet kazandıran Arif Arslan, rakipsiz olarak girdiği 3’üncü dönem muhtarlık seçimlerini, mahalle halkını büyük desteği ile kazandı. 
“3’üncü dönemde de mahallemiz için mücadele edeceğim”
Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna değerlendirmelerde bulunan Camikebir Mahallesi Muhtarı Arif Arslan, “Öncelikle tüm mahalle sakinlerimize, beni yeniden bu göreve layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. İlla ki hizmet noktasında, bir eksiğimiz olmuştur, haklarını helal etsinler. Bu dönemde bu eksikliklerimizi gidermeye çalışacağız. Bu dönem çok rahat geçti, bizim için. Karşımıza da rakip çıkmadı, halkımızın teveccühü ile birlikte yeniden muhtar seçildik. 2014 yılından bu yana görevimi layıkıyla yapmaya çalışıyorum, inşallah bu dönem de mahallemiz için mücadele ederek, halkımızı memnun etmeye çalışacağız” diye konuştu. 

Ekran Alıntısı-117
“Güler yüzlü, dürüst ve çalışkan olduğum için, karşıma rakip çıkmadı”
“Ben ‘Neden karşıma bir rakip çıkmadı’ diye birkaç vatandaşımıza sordum. Güler yüzlü, dürüst ve çalışkan olduğum için, karşıma bir rakibin çıkmadığını söylediler” diyen Arslan,  “Yani her şey bu yüzden kaynaklanıyor, başka bir şeyden değil. Mahallemizde birkaç eksikliğimiz kaldı, üçüncü dönemde onları tamamlayacağız. Bizim mahalle olarak en büyük eksikliğimiz, sizin de bildiğiniz gibi parkımız ve muhtarlık binamız yoktu. Allah razı olsun Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü, mahallemize bir park ve muhtarlık binası kazandırdı. Elbette, biz bir hizmeti yaparken, bunu vatandaşımıza da soracağız, ‘onların bir ihtiyacı var mı?’ diye” açıklamalarında bulundu. 
Yeni seçilen muhtarlara tavsiye: “İnsanların kalbine dokunun” 
Konuşmasında ilk kez mahalle ve köy muhtarı seçilen isimlere tavsiyelerde buluna Arslan, son olarak şu ifadelere yer verdi:
“Öncelikle yeni seçilen muhtar arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, Allah yollarını açık etsin. Güler yüzlü, olmaları ve hizmet noktasında insanların kalbine dokunsunlar. Böylelikle, halktan da karışık görecekler.” 
HABER: Savaş ARI