31 Mart Yerel Seçimleri için geri sayım devam ederken, Düzce önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'tan sonra bu kez Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, AK Parti'nin seçim çalışmalarına katkı sağlamak ve sağlık yatırımları ile ilgili son durumu yerinde incelemek için şehre geldi.

Whatsapp Görsel 2024 03 13 Saat 13.13.03 2Fed3C1E

Öğle saatlerinde kente gelen Bakan Koca, öğle namazı için Büyük Camii'ne geldi. Burada il protokolü tarafından karşılanan Bakan Koca, namazın ardından cemaatle sohbet etti. Karşılarında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'yı gören vatandaşlar, 'Düzce'mize hoş geldiniz' diyerek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Whatsapp Görsel 2024 03 13 Saat 13.14.12 Efd25Cc9Esnaf ve vatandaşlardan Başkan Özlü için destek istedi

Cami çıkışında yaya olarak kent merkezindeki esnafları ziyaret ederek, 'Hayırlı işler' dileyen Bakan Koca, partisinin Düzce Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü için destek istedi.

S A F S D F J L K2324423

İstanbul Caddesi ve Millet Bahçesi'nde vatandaşlarla sohbet eden Koca, Düzce'nin gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılar sağladığını vurguladığı Başkan Özlü'nün yeni dönemde daha büyük yatırımlara imza atacağına vurgu yaptı.

Fahretti̇n

Düzce Valiliği’nde brifing aldı

Anıtpark Meydanı'ndaki AK Parti standında partililerden bilgi aldı.

A H S F A J F H J K A S324324

Bakan Koca daha sonra Düzce Valiliği'ne geçti. Burada Düzce Valisi Selçuk Aslan ve kurum müdürleri tarafından bina girişinde karşılanan Koca, devlet eliyle yürütülen yatırımların son durumu ve sağlıktaki ihtiyaçlar konusunda brifing aldı.

A J K D J A S D H A J D2324

“BELEDİYEYİ KURTARMADAN, AKÇAKOCA’YI KURTARAMAYIZ” “BELEDİYEYİ KURTARMADAN, AKÇAKOCA’YI KURTARAMAYIZ”

Düzce temaslarına Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ni ziyaretle devam eden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, burada Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve hastane yönetiminden bilgler aldı. Hastanede yatarak tedavi gören hastalara geçmiş olsun temennisinde bulunan Koca, daha sonra kameraların karşısına geçti.

Ekran Görüntüsü 2024 03 13 164717.Jpgakan 4

“Geciken bir eğitim ve araştırma hastanesi söz konusu”

Atatürk Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Atatürk Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesini artıracaklarını ifade ederek, “Atatürk Devlet Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi değil, Düzce’nin 410 bin nüfusu var. Her geçen gün, her geçen yıl artan bir nüfusa sahip. Düzce’nin geciken bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi eksikliği söz konusu bunu biliyoruz. Burada en önemli sorun , arsa ile ilgili sorunlarımızdı. Var olan hastanenin büyütülerek, Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapasitesine ve vasfına kavuşmasını arzuluyoruz.  Atatürk Devlet Hastanesi’nin bitişiğinde, belediyeye ait olan yaklaşın 38 dönüme yakın olan alanımız var. Bu alana, Şehir Hastanesi konseptinde bir hastane yapmak istiyoruz. Atatürk Devlet Hastanesi’nin kapasitesi 355 yatak, Muncurlu’daki ek bina ile toplam kapasite 500, Biz 355 yatağı, 1000 yatağa tamamlamak istiyoruz. Yani burada toplam 650 yataklı Atatürk Devlet Hastanesi’nde, toplamda bin yatak kapasitesiyle hizmet verebilecek Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak fonksiyon görecek bir hastaneye sahip olacağız. Arsanın işlemleri devam ediyor, bize geçtiği anda hızlandırmış olacağız” dedi.

“Mucurluya 150 yataklı BAHAR projesi”

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne bağlı Muncurlu  ek binasına ilave olara Bağımlı Hastalar Rehabilitasyon Merkezi için çalışmalara başlandığının müjdesini veren Bakan Koca, “BAHAR (Bağımlı Hastalar Rehabilitasyon Merkezi) projesini projelendirdik, 150 yataklı BAHAR projesini de Muncurlu’ya ilave etmiş olacağız. Akçakoca’da devam eden bir inşaatımız var, Akçakoca’daki hastanemiz 100 yatak kapasite ile hizmet verecek” açıklamalarında bulundu.

A F S S D F L J K2343253