Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni seçilen yönetimine ziyaretler devam ediyor. Bu çerçevede MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Caboğlu’nu, Yönetim Kurulu Başkanı İslam Keleş,  Başkan Vekili ve Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

“Basını hiçbir zaman böyle bir arada görmemiştim” diyen Caboğlu şu şekilde konuştu:

“Çıkmış olduğunuz bu kutsal görevden bahsetmek istiyorum. Düzce’de basını hiçbir zaman böyle bir arada görmemiştim. Bir Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı olarak böyle birlik beraberlik içerisinde basını biri arada görmek bizi çok mutlu ediyor. Bu manada da sizlere, hepinize hayırlı uğurlu olsun, Allah mahcup etmesin. Bazen bizleri söyleyemeyeceği sözler olabiliyor, ele alamadığımız hususlar olabiliyor, sizler bunları tek tek ele alıyorsunuz. Biz siyasilere de gerçekten ön ayak oluyorsunuz. Bazı şeyleri daha net görmemizi sağlıyorsunuz. Bu manada da bütün basın mensuplarını buradan kutlamak istiyorum. Tabi bu bir bayrak yarışı. Önceki yönetimlerde vardı. Önceki yönetimlerde o günün şartlarında en iyisini yapmak için mücadele ettiler.”

Basın mensuplarında gördüğü birlik ve beraberliği siyasette de görmek istediğini belirten Caboğlu siyasilere bir mesajda bulundu. Caboğlu, “Bugün Düzce’de siyasette göremediğim, özlemle beklediğim ama göremediğim basında görmüş olduğum bu birlik, beraberlik bizleri çok mutlu ediyor. Bu kalem herkesin taşıdığı kendi kalemi, herkesin baktığı kendi bakış açısı. Bunu bir vücut haline getirdiğiniz zaman güzel olan o oluyor. Sonuçta hepimiz Düzce için, hepimiz bu memleket için mücadele veriyoruz. Buradan da siyasilere benim bir mesajım olsun. Düzce’de herkesin farklı bir siyasi görüşü olabilir ama bunu Düzce’yi önemseyerek, ülkeyi önemseyerek yapmak daha anlam kazandırır yapmış olduğunuz siyasette.  Ben bunu basında gördüğüm için çok mutluyum. İnşallah önümüzdeki seçimlerde de inşallah Düzce’yi tatlı bir sallarız. Allah hayırlı uğurlu etsin, Allah mahcup etmesin” şeklinde konuştu.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Sadullah Ünsal’ın  “Aday adayları açıklanırken, sizde bir hareket göremedik. Niye göremedik?” sorusuna cevap veren Caboğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bu süreç bizde genel merkezin yayınlamış olduğu bir genelge ile teşkilat içinde başladı. Öncesinde de Sayın Cumhurbaşkanı’mızın seçim kararı aldıktan sonra bizimle görüşmeye gelen arkadaşlar var. Bizim teşkilattaki anlayışımız aday adayı olmadan biz aday şeklinde lanse etmeyiz. Önümüzdeki Salı günü bu süreç bitecek ama şunu Düzceli hemşerilerim bilsin ki Milliyetçi Hareket Partisi’nin nasıl Türkiye’de alternatif bir siyasi parti olduğunu, Düzce’de de bunu görecekler. Milliyetçi hareket partisi kendini ön plana çıkaran değil, ülkesini. Dolayısıyla bizde yerelde siyasetçiler olarak Düzce’yi ön plana çıkaran bir profille hareket etme düşüncemiz var.”

Şu ana kadar 15 aday adayı başvurusu olduğunu söyleyen Cabaoğlu, “Aday adayı olmak istiyorum şeklinde gelen 15 arkadaşımız var. Ben bu sayının biraz daha artacağını düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki süreç Düzce’mize, ülkemize, vatanımıza hayırlı olur. Düzce’de Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz seçime hazırız ama Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, Genel Başkan’ımızın ve Cumhur İttifakı’nın alacağı her karara da hazırız.” HABER: ECE MUTLU