Düzce’de 2 döneme yakın belediye başkanlığı yapan ve memleketine hizmet sevdası içinde hiç sönmediği için yeniden yerel yönetime talip olan İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, konuk olduğu Öncü TV’nin ‘Güne Merhaba’ programında yer yerinden oynatacak açıklamalarda bulundu. Belediye başkanlığı döneminde AK Parti yönetimindeki bazı isimlerin şahsi çıkarlarına kendisini alet etmek istediğini ama buna göz yummadığı için görevden el çektirildiğini vurgulayan Keleş, ‘Benim alnım ak, sicilim temiz! Bizim dönemimizde, üstü karanlık hiçbir iş yoktur ve olmamıştır, olamaz.’ diyerek halka ‘Sicili temiz adaylara oy verin’ çağrısı yapan rakibi Özlü’ye atıfta bulundu. Başkan Özlü’ye yönelik eleştiri dozu yüksek açıklamalar yapan Keleş, “Hiç kimseyi beğenmeyen, makam beğenmeyen bir belediye başkanı var. Halka diyor ki ‘Siz bunları bir inceleyin.’ Önce biz senin geçmişini inceleyelim. Yaptığı ihalelerde, satın alımlarda ne kadar büyük usulsüzlükler olduğunu, hepsini tek tek açıklayacağım.” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 15 Saat 16.35.27 475C1D96

31 Mart yerel seçimlerinin nabzı Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü’de atmaya devam ediyor. Öncü TV Haber Müdürü deneyimli gazeteci Canan Üstüner’in sunduğu “Güne Merhaba” programına konuk olan Düzce eski Belediye Başkanı ve İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş’in hedefinde Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü vardı. Düzce Belediye Meclisi’nde mevcut yönetiminin muhalefet partisi meclis üyelerinin verdikleri soru önergelerine cevap verilmediğini savunan Keleş, arka planda usulsüz iş ve işlemler olduğuna işaret etti.

Whatsapp Görsel 2024 03 15 Saat 16.35.25 E6Bade72

“CUMHUR İTTİFAKI AKÇAKOCA’DA KAYBETTİ” “CUMHUR İTTİFAKI AKÇAKOCA’DA KAYBETTİ”

“Bizim de söyleyeceğimiz çok şey var ve söyleyeceğiz”

İlk olarak seçim atmosferini değerlendiren Keleş, “Tabii seçim maratonu devam ediyor, gerçekten belki halkımız da yoruldu, biz de yorulduk. Son 15 güne girdik. Artık eteğindeki bütün taşları dökme zamanı geldi bütün adaylar için. Seçim artık yavaş yavaş gerçek söylemlerine dönecek, biraz daha kıyasıya rekabet olacak diye düşünüyorum. Biz de açıkçası bu aşamadan sonra bildiklerimizin tamamını söyleyeceğiz, mesela sokakta çok şunu duyuyorum; ‘Neden bazı şeyleri söylemiyorsunuz, bazı şeyleri neden ortaya koymuyorsunuz.’ Ya da bunun başka bir söyleyiş şekli; ‘Bütün gücünüzü neden göstermiyorsunuz?’ Tabii ki, bu seçimin de bir stratejisi var, bizim kafamızda da bir seçim stratejisi var. Ama tabii ki karşımızdaki insan ya da karşımızdaki rakip bizi karalama, kötüleme, bizim üzerimizden bazı algı operasyonları yürütme yoluna giderse tabii ki, bizim de söyleyeceğimiz çok şey var. Söyleyeceğiz.” diye konuştu.

“Muhalefet partisi meclis üyelerinin soru önergelerine neden cevap verilmiyor?”