Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumlu-yorum’ programında, yerel seçim öncesi tüm ahlak ve liyakat anlayışlarını yok ederek adeta borsa haline dönüşen ‘İGM-Belediye’ meclis listelerine girme yarışını masaya yatırdı. Meclis üyesi olmak isteyenlere ‘1 Milyon TL’den kapı açıldığı söylentilerinin son günlerde çok ciddi konuşulur olduğuna işaret eden Ünsal, “Bugün bir borsadan bahsediliyor ve birileri, ‘Biz seni buraya atalım ama bunun bedeli bu.’ diyorsa tuz kokmaya başlamıştır.” dedi. Ünsal ayrıca Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün gazetecilerle bir araya geldiği 10 Ocak kutlama yemeğinde sarf ettiği “Seçimde seviye ve etik olmalı.” sözlerinin arka planında bu çirkin söylentilerin yattığına dikkat çekti. Kendilerini ‘Akil insan’ görüp Düzce’nin yönetiminde söz sahibi olmaya kalkan ‘Beyaz Türkler’den sonra şimdi de Düzce’de ‘Cedidiye Uleması’nın türediğini açıklayan Ünsal, bu ulemanın toplanma yerinin yeni açılan kıraathane olduğunu söyledi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri ekranlara gelen ve ilgiyle takip edilen ‘Yorumlu-yorum’ programında yerel seçim öncesi kulislerde dönen dolapları anlattı.

Düzce’de yerel seçim öncesi meclis üyesi olmak isteyenlerin adeta piyasa oluşturduğunu belirten Ünsal, paralı adaylık iddialarına karşı ilk ses yükseltenin Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü olduğunu şöyle aktardı:

“İL GENEL MECLİSİ VE BELEDİYE MECLİSİ İÇİN BORSA KURULDU”

“10 Ocak Gazeteciler Günü’nde farklı yerlere davetlerimiz oldu. Biz de icabet ettik. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Mutfak Sanatları Merkezi’ndeki programda, basına hitaben yaptığı konuşmasında, “Seçimde seviye olsun, etik olsun.” gibi bir ifade kullandı. Çok seviyesiz, etik kuralların dışında piyasada, sahada söylemler geliştiriliyor. Bunu bir örnekle anlatayım. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sürecinde “İl Genel Meclisi” ve “Belediye Meclisi” için adeta borsa kuruldu, fiyatı belirlendi.

1 Milyon TL’den bahseden var, belden aşağı muhabbetler dolaşmaya başladı. Siyaset yapan insanın mutlaka eleştirilecek bir yerleri vardır. Belden aşağı muhabbet nasıl olur? Faruk Özlü dedi ki ‘Etik olsun, bir kalite olsun, bir seviye olsun.’ dedi.

Hangi hizmeti nasıl yaparsanız yapın, ne ederseniz edin ama insanların sizi sevmesi, güvenmesi, inanması lazım. Herkesin bilinmemesi gereken halleri var. Karşılığı olan insanlarla konuşulması lazım. Bugün bir borsadan bahsediliyorsa birileri ‘Biz seni buraya atalım ama bunun bedeli bu.’ diyorsa veya birilerinin kulağına geliyorsa, sahada dolaşıyorsa tuz kokmaya başlamıştır. Bu yanlış bir şey inşallah hayırlara vesile olur.”

G Dp Gq7 A Xk A A N W R2

“CEDİDİYE ULEMASI YERİNİ BULDU”

Sözü Düzce’yi akıl oyunları ile yönetmeye bayılan ama arka planda şehre hiçbir katkısı olmayan ‘sözde’ akilleri ele alan Ünsal, “Dedikoduyu çok seven bir toplumuz ve belden aşağı yukarıya dedikodularla bu memlekette siyaseti belirlemeye çalışıyoruz. Bugün (12 Ocak) “Cedidiye Uleması” ile bir kıraathane açıldı. Bunlar yani Cedidiye Uleması takımı Düzce'yi yönetiyor.

Bir abinin yeri vardı. Asar Su Projesi’ne kurban gitti. Orada da “Beyaz Türkler” oturuyordu. Bunlar da Düzce'yi yönettiğini zannediyordu. Daha sonra gittiler. Yeni karargah ve pozisyonunu çözemedik ama Cedidiye Uleması yerini buldu.”

MHP İŞİ UZATIYOR, CHP’DE BİR SÜRPRİZ OLABİLİR

Seçim sürecini oldukça heyecansız yürüten ve hala merkez adayları kesinleşmeyen MHP ve CHP’yi ele alarak sözlerine devam eden Ünsal, “İlçelerde, il merkezlerinde siyaset ısındıkça Düzce bir denge oluşturmaya başladı. ‘Milliyetçi Hareket Partisi aday bulamıyor noktasına geldi.’ diyorlar. İhtimal vermiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi dengelerin oturması anlamında işi uzatıyor. Pazarlık adına uzatıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı muhtemelen Rıdvan Bilgin çıkacak ama bir senaryo daha var. Bir milletvekilinin belediye başkanı adayı olması için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Rıdvan Bilgin büyük bir ihtimalle ama CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan aday olabilir. Toplumda seviliyor. Klasik öyle masa başından racon kesen CHP'liler, millete tepeden bakan CHP'liler gibi değil, Talih Özcan milli yerli Düzceli.”

Vekil Talih Ozcandan Bas Sagligi Mesaji 115053 20231223

ÖZCAN ADAY GÖSTERİLİRSE HESAPLAT ALT ÜST OLABİLİR

Düzce’nin tüm talep ve sorunlarıyla yakından ilgilenen ve her fırsatta halkın içinde olmayı görev gibi değil yürekten isteyen CHP Milletvekili Talih Özcan’a gösterilen yoğun ilgiye değinen Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, şunları kaydetti:

“İnsana yaşat ki devlet yaşasın. Bunu Talih Özcan o kadar benimsemiş ki bir yere gittiği zaman etrafında sevgi yumağı oluşuyor. Gönüllere hitap edebiliyor. İşin özü bu. Vallahi bilemiyorum da Düzce'den aday olarak ismi açıklanırsa masadaki kartlar yeniden dağıtılabilir, hesaplar alt üst olabilir.”

SEÇİMİN KADERİNİ KARARSIZLAR BELİRLEYECEK SEÇİMİN KADERİNİ KARARSIZLAR BELİRLEYECEK

VALİLİK DOĞRU OLANI YAPTI: NE YAPTIĞI BELİRSİZ ÇOK KİŞİ VARDI

“10 Ocak Gazeteciler Günü’nde valilik çok güzel bir şey yaptı.” diyerek, sözlerine devam eden Ünsal, “Basın mensuplarını isimle çağırdı, hediyeyi de isimle takdim etti. Onurlu ve şahsiyetli bir duruş sergilendi. Başka davetlerde çoluğunu çocuğunu alan, karısını alan hısmını alan, akrabasını alan, kendisi başka yerde olup da hanımını oraya gönderenler vardı. Basın Düzce'nin aynası. Basında eksik bir şey görüyor musunuz, aynaya bakın. 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde ben hiç tanımadığım yeni simalarla karşılaştım. Bu işin emekçilere, gönül verenlere, yazanlara, çizenlere, resmini çekenlere, haberini yapanlara diyeceğimiz söz yok. Ama orada ne yaptığı belirsiz çok adam gezdi.”