Öğrencilerin hem çevrelerine olan duyarlılıklarının geliştirilmesine hem de belirledikleri sorunlara uygun çözümler geliştirmelerine ve uygulamalarına fırsat veren Sosyal Sorumluluk Projeleri dersinde, Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Feyzanur Aktürk ve Sinem Yıldız, geliştirdikleri “Bitkisel Tasarım ve Kitap Bağışı” projesinin 1. aşamasını tamamladı.

Proje kapsamında Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeler gerçekleştiren Düzce Üniversitesi öğrencileri, yeşil alan oluşturmak için Kasım Aktaş Ortaokulu’nun bitkilendirme tasarımı projesine başladı. Kitap bağışı için ise Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni belirleyen öğrenciler, edindikleri kitapları kütüphaneye koyulmak üzere Okul Müdürü Şeref Kıldıran’a teslim etti.

2-6

Teslim alınan kitaplarla okulun 4000 kitap hedefine katkı sağlandığı için memnuniyetini dile getiren Şeref Kıldıran, duyarlı davranışları için Düzce Üniversitesi öğrencileri; Feyzanur Aktürk ile Sinem Yıldız’a, ders sorumlusu Akademisyen Hatırnaz ve Düzce Üniversitesi’ne teşekkür etti.

Projenin ikinci aşaması olan okul bahçesi tasarımının 2023 Şubat ayı sürecinde tamamlanarak Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunulmasının hedeflendiğini söyleyen öğrenciler, Üniversite ve kamu iş birliğinin de güzel bir örneğini teşkil ettikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Ayrıca Düzce’deki iki okulun da ihtiyaçlarının karşılanmasında etkili oldukları için memnun olduklarını ifade ederek, kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür etti.